Zmien skórke
Logo Polygamii

Facebook zamierza stworzyć wirtualną rzeczywistość dla miliardów graczy

Gdy dowiedzieliśmy się, że Mark Zuckerberg kupił Oculus Rift, mogliśmy w zasadzie rozpocząć odliczanie do ogłoszenia gry MMO, której akcja działa się będzie w wirtualnej rzeczywistości.

Marcin zdążył już pospekulować o tym, co połączenie zasięgu Facebooka z nową technologią może oznaczać dla nas – klientów. Połączenie portalu społecznościowego z grą wydawało się pewniakiem. Bo po co klikać na ikonkach znajomych, gdy możemy założyć gogle i spotkać się z nimi wirtualnie. Pewnie, że prawdziwa kawa smakuje lepiej, ale przecież nie zawsze łatwo jest się spotkać w rzeczywistym świecie. Brendan Irbe z Oculusa zapowiedział, że celem firmy jest stworzenie MMO, w którym w interakcje będzie mógł wchodzić nawet miliard graczy. A może nie graczy, a po prostu – użytkowników. Jego zdaniem taka gra będzie nowym obliczem portali społecznościowych.

Póki co, nie wiemy czy Oculus “opakuje” swoją grę w szaty science-fiction czy fantasy i jaki pomysł przyświeca projektowaniu rozgrywki. Ciekawe, ile będzie w tym gry a ile portalu społecznościowego. Ale chyba powoli zbliżamy się do realizacji hollywoodzkich wizji o wirtualnej rzeczywistości.

[źródło: Verge]

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry