Zmien skórke
Logo Polygamii

Epic Games zachwala projekt systemu PlayStation 5. Pod tym względem ma to być "arcydzieło"

PlayStation 5 zachwalane przez Epic Games (ponownie).
Oby w tym wszystkim nie zabrakło miejsca na jakieś ciekawe gry.

Kolejna odsłona cyklu “przedegnaracyjne prężenie muskułów” – w ostatnim odcinku Phil Spencer, szef Xboksa, przypominał o usłudze All Access i podkreślał, że wierzy w przewagę Xbox Series X na wielu płaszczyznach (zwłaszcza pod kątem gier, jakie pojawią się w bliższej i dalszej przyszłości). Jak się łatwo domyślić, konkurencja nie może zostać w tyle, więc dziś słów kilka o tym, jak dobre będzie PlayStation 5. (*)

Playstation 5 w całej swojej okazałości

Nick Penwarden, wiceszef działu inżynierii w Epic Games, powiedział w rozmowie z oficjalnym magazynem PlayStation (udostępnione przez GamesRadar), że pod względem projektu systemu, nowa konsola Sony to “arcydzieło”, dodając przy tym:

To nie tylko ogromny skok w wydajności obliczeniowej i graficznej, ale także rewolucyjny pod względem technologii przechowywania i kompresji danych. Odblokowuje to nowe rodzaje gier i doświadczenia z nich płynące.

Wtóruje mu Kim Libreri, szef działu technologicznego w Epic Games, który również nie szczędził ciepłych słów w kierunku PlayStation 5:

Grafika i moc przetwarzania nowej generacji nie tylko sprawią, że gry będą bardziej wciągające, ale także umożliwią opracowywanie zupełnie nowych koncepcji rozgrywki, które mogą wykorzystywać w pełni dynamiczne środowiska i oświetlenie, znacznie ulepszoną fizykę, sprawniejszą sztuczną inteligencję i bogatsze wrażenia płynące z gry wieloosobowej.

Przedstawiciele z Epic Games już wcześniej wypowiadali się na temat nowej konsoli Sony i jej potencjału, choćby w kontekście dysków SSD i konieczności wprowadzenia pewnych modyfikacji do Unreal Engine 5 (warto pamiętać, że jego pierwsza i jak na razie jedyna prezentacja odbyła się właśnie na PS5), co ma przysłużyć się również innym platformom – tak twierdzi przynajmniej Tim Sweeney, szef wspomnianej firmy.

Jak będzie naprawdę okaże się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, gdy konsola pojawi się na rynku, a deweloperzy rozpoczną poznawanie możliwości, jakie przyniosła ze sobą nowa generacja, choć i tak na pełne wykorzystanie potencjału w niej drzemiące będziemy musieli poczekać dobre kilka lat.

Bartek Witoszka

(*) Oczywiście, jestem świadom, że wywiad z panami z Epic Games był już zaplanowany wcześniej, ale i tak ciekawie się to wszystko złożyło.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DontBeSoRambo
Użytkownik

myślę poważnie o zrezygnowaniu z tej generacji kompletnie i wyczekanie do kolejnej.
Dziecko jeszcze za małe żeby grać i za małe bym ja mógł grać

Niech się dzieje w tej generacji co chce – wrócę do grania po 40-stce

princefluff
Użytkownik

Obawiam się, że PSVR2.0 to jedyna rzecz, która mnie może skłonić do kupienia ps5.

Popularne wpisy

Popularne Gry