Zmien skórke
Logo Polygamii

Epic Games Store otwarty na handel kluczami

Z jednym, małym wyjątkiem...

W oczekiwaniu na The Division 2 jedna drobna rzecz wzbudziła niepokój graczy. Sprzedające klucze do gier sklepy, takie jak Green Man Gaming czy Gamesplanet poinformowały, że po premierze gry nie będą w stanie jej sprzedawać. Wszystko ze względu na wyłączność dla Uplay – platformy Ubisoftu – i jeszcze jednego cyfrowego sklepu.

Tym ostatnim okazał się, jak się później dowiedzieliśmy, Epic Games Store, gdzie gra dostępna jest w tej chwili na zasadach wyłączności (poza platformą samego Ubisoftu). Czy oznacza to, że Epic zamierza regularnie blokować możliwość sprzedaży gier ze swojego sklepu niezależnym firmom? Pytanie to zadał jeden z graczy Timowi Sweeneyowi, założycielowi i CEO Epica.

Sweeney stwierdził, że jego firma w pełni popiera handel kluczami z jednym wyjątkiem – gier, udostępnianych w sklepie Epica na zasadach wyłączności.

Epic Games szuka gier na wyłączność, aby zapewnić sobie unikatową ofertę gier, dzięki którym gracze mają powód, by odwiedzać nasz sklep.

Napisał również. Dodał, że oczywiście rozumie oczekiwania graczy i sam chciałby mieć jedną bibliotekę, obejmującą wszystkie posiadane przez niego gry i filmy. Jak twierdzi, ma nadzieje, że wszystkie obecne cyfrowe sklepy z grami, łącznie z tym Epica, zostaną zostąpione przez 100-procentowo otwarty cyfrowy rynek, dający developerom jeszcze więcej niż 88 proc.

Zanim to nastanie potrzebujemy konkurencji.

Skonkludował.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nikodemsky
Użytkownik

Błąd w pierwszym akapicie – “Wsyzstko” 🙂

Deniryer
Użytkownik

“Zanim to nastanie potrzebujemy konkurencji.” Konkurencji to słowo klucz – Epic Store nie jest konkurencją tylko próbą zdobycia monopolu połączonym ze Spyware grzebiącym w plikach użytkowników bez ich wyraźnej zgody. Byłem skłonny dać im szansę, za rok może dwa, w momencie gdy ich platforma byłaby dojrzała i pełna funkcjonalności, której jej ewidentnie brakuje. Teraz, po ich poczynaniach mam nadzieje, że znikną z rynku tak szybko jak na niego wtargnęli. Jestem wstanie tolerować sporo, ale grzebanie w plikach (informacje o znajomych, bibliotece posiadanych gier, czasu spędzonego w grach, preferencjach użytkownika, ustawieniach sklepu i listy życzeń) Steam i pobieranie z nich informacji… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry