Zmien skórke
Logo Polygamii

Encased wchodzi w fazę wczesnego dostępu

Historia niemal ta sama, co w poprzednim dzisiejszym wpisie, z tym że tutaj mamy konkrety.

Jakiś czas temu – o rany, to już prawie rok minął, jak ten czas leci – Joasia pisała o Encased, izometrycznej grze RPG w postapokaliptycznym świecie lat 70. XX wieku. Za grę odpowiada małe, niezależne studio Dark Crystal Games, założone przez byłych pracowników Larian Studios – a ich chyba nie trzeba przedstawiać – i po udanej akcji na Kickstarterze (twórcy zebrali 120% kwoty, jaką zakładali na początku) projekt wszedł w drugą fazę, jaką jest wczesny dostęp.

Za 29.99$ gracze otrzymają dostęp do prologu i pierwszego rozdziału, co ma wystarczyć na ponad 10 godzin rozgrywki, a w przyszłości mają pojawić się dodatkowe obszary i więcej zadań pobocznych. Pełna wersja gry ma zawierać 200 unikalnych lokacji, 100 misji dodatkowych, a także 75 wydarzeń losowych – twórcy nie sprecyzowali czym dokładnie będą te ostatnie.

W grze przyjdzie się nam wcielić w pracownika korporacji Cronus, który został wysłany z misją zbadania tajemniczego artefaktu należącego do obcej cywilizacji. W trakcie zadania coś idzie jednak nie tak i tajemnicza anomalia, Maelstrom, przenosi naszego śmiałka i jego drużynę do zupełnie innego świata.

Zapomniałbym o najważniejszym, gra będzie dostępna na Steamie od 26 września, a wczesny dostęp ma potrwać około 9 miesięcy. A, no tak, żeby tradycji stało się zadość, gra ukaże się tylko na komputerach osobistych z Windowsem 10.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry