Zmien skórke
Logo Polygamii

Electronic Arts przeprasza się z remasterami

I przy okazji zapowiada kiedy możemy się spodziewać “Battlefielda 6”.

Okazuje się jednak, że Electronic Arts nie samymi grami-usługami żyje i planuje kilka ciekawych premier, w tym odświeżenie paru kultowych już marek. Nie wiadomo na razie, o które dokładnie serie chodzi, ale wszystko wskazuje na to, że może w końcu będzie to trylogia Mass Effect (tak, proszę!).

Zacznijmy jednak od czegoś pewnego, czyli kolejnej odsłony Battlefielda, który roboczo nazywany jest “Battlefieldem 6”. Ten pojawi się dopiero w 2022 roku fiskalnym, czyli okresie pomiędzy 1 kwietnia 2021 roku a 31 marca 2022 roku. Skąd takie opóźnienie?

Przede wszystkim Dice (studio odpowiedzialne za serię) dalej będzie rozwijało Battlefielda V o kolejne dodatki, a do tego wydawca ma w zanadrzu innego FPS-a. Apex Legends radzi sobie dobrze, a w przyszłości pojawi się również wersja na urządzenia mobilne. Tym samym Electronic Arts nie chce wydawać kolejnego dużej gry z tego samego gatunku, czego powodem może być obawa przed przesyceniem, jak miało to miejsce przy okazji premiery Titanfalla 2, który wylądował pomiędzy Battlefieldem I (kocham współczesną numerację <3) a Call of Duty: Infinite Warfare.

Według wstępnych, niepotwierdzonych jeszcze informacji ma to być kolejna, trzecia już odsłona podserii Bad Company 3, której akcja zostanie przeniesiona do Wietnamu. Zdaniem fanów, Bad Company miały najlepsze kampanie dla jednego gracza, więc pójście graczom na rękę wydaje się rozsądnym ruchem ze strony wydawcy.

Jeśli zaś chodzi o wspomniane na początku remastery, to wiemy tylko, że mają to być odświeżone wersje ulubionych marek wydawcy. Od lata fani proszą o odświeżoną trylogię Mass Effect, a zwłaszcza pierwszej części, która, cóż, zestarzała się dość słabo. Szczególnie mocno widać to po rozgrywce, a zwłaszcza strzelaniu, które – umówmym się – nawet w okolicach premiery pozostawiało wiele do życzenia. Nie mówiąc już o używaniu mocy czy zarządzaniu drużyną, które były po prostu toporne. Choć kocham “jedynkę” całym sercem, to z chęcią sprawdziłbym ją w odświeżonej wersji z wprowadzonymi poprawkami.

Nie zapominajmy też o innych seriach, jak Dragon Age, Star Wars: Knights of the Old Republic czy zapomniany nieco Dead Space. Ostatnia z tych gier pod względem mechaniki i rozgrywki trzyma się dziś całkiem nieźle i tutaj wystarczyło by tylko odświeżenie grafiki.

A pamiętam jeszcze, jak w 2015 roku Peter Moore, szef Electronic Arts, zapewniał, że wydawca nie ma w planach wydawania odświeżonych wersji starych tytułów. Jak to powtarza często moja dobra znajoma: “tylko krowa nie zmienia poglądów”, a patrząc na ostatnio zapowiedziany remaster Command & Conquer, coś musi być na rzeczy.

Mój Boże, zapomniałbym o najważniejszym – remastery, remake’i czy jak to Electronic Arts nie nazwie, mają się pojawić do końca przyszłego roku podatkowego, czyli marca 2021 roku.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
danerr
Użytkownik

Mass effect spoko ale ta gra nadal nie wygląda tragicznie a oni mają takie perełki jak populous the beginning i dungeon keeper, te dzieła bym zobaczył w nowej oprawie;p

Popularne wpisy

Popularne Gry