Zmien skórke
Logo Polygamii

Ekranizacje Borderlands i... Duke Nukem potwierdzone

Gearbox idzie w kinematografię.

Geoff Keighley ugościł w swoim studiu Randy’ego Pitchforda – szefa Gearbox – i myślę, że tego nie żałuje. Bo choć gość co chwilę mówił, że nie może nic zapowiedzieć, to tak naprawdę zapowiedział sporo. O tym, że jego studio pracuje nad kolejnym Brothers in Arms już wiedzieliśmy, ale że Duke Nukem trafi do kin?

I nie tylko w formie gościnnego występu w reżyserowanym przez Spielberga “Ready Player One”. Duke dostanie własny film. Rozmowy z ponoć idealną wytwórnią są już na ostatniej prostej. A skoro film, to raczej będzie też jeszcze jakaś gra. Jakby Duke Nukem Forever do końca nie zajechało postaci, którą pamiętamy z Duke Nukem 3D. Nie wiem jakie wrażenie Duke zrobi w kinie, ale czuję, że nie obejdzie się bez jakichś kontrowersji.

Pitchford zapowiedział też ekranizacje Borderlands. A w zasadzie plany na stworzenie filmowej wersji tego uniwersum. Na wzór Marvela miałoby ono czerpać inspiracje z gier (u Marvela to komiksy) ale tworzyć na ich podstawie własny kanon. Opowiadać historie na swój sposób. Plany brzmią dalekosiężnie, ale Pitchford ma świadomość że ekranizacje gier “zwykle ssą”. Choć ze swoim narwanym entuzjazmem uważa też, że ewentualny kiepski film (a pracują nad nim z wytwórnią Lionsgate) nie odbiłby się negatywnie na marce. No, ale on twierdził też, że Duke Nukem Forever był spoko, a historię Aliens: Colonial Marines i towarzyszących grze kłamstw też dobrze znamy.

Dziwne to wszystko o tyle, że Borderlands 3 wciąż nie doczekało się konkretnej zapowiedzi. Mimo, że wszyscy wiedzą, że powstaje, a i sam Randy Pitchford to potwierdza. W redakcji obstawialiśmy, że będzie to jeden z pewniaków na tegoroczne E3…

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Ekranizacja Borderlandsów prosta sprawa, pół godziny strzelania w jednego przeciwnika, dwie linijki dialogu, godzina strzelania w dwóch przeciwników. Ciąg dalszy nastąpi.

Daven
Użytkownik

Moim zdaniem dobrze, że jeszcze nic nie pokazują z BL3. Wiadomo jak ostatnio Gearbox sobie radzi i stworzenie następnej dobrej części z Borderlandsa to nie lada wyzwanie. Dodać do tego presje wynikające z tego, że jeszcze nie stworzyli ostatnio w ogóle konkretnej gry.

Mogę czekać długo, ale ważne żeby było dopracowane. Obym dożył do tego momentu 😀

Popularne wpisy

Popularne Gry