Zmien skórke
Logo Polygamii

Ed Boon przyznaje, że Mortal Kombat 11 powstało dzięki dobrej sprzedaży poprzedniczki

Studio chciało opuścić strefę komfortu, ale statystyki sprzedaży wszystko "popsuły".

Premiera Mortal Kombat 11 zbliża się wielkimi krokami. Studio wciąż ujawnia nowe postaci jakby żaden przeciek się nigdy nie wydarzył, a jego dyrektor kreatywny Ed Boon myśli sobie, żeby rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady. No dobra, pewnie nawet nie wie gdzie są Bieszczady. Po prostu zdaje sobie sprawę, że marka NetherRealm kojarzy się graczom nierozerwalnie z Mortal Kombat, podkreśla jednak że studio nie tylko to zrobiło w swojej historii dobrze.

Pomimo, że lubimy tworzyć nowe gry z serii Mortal Kombat, chcielibyśmy też rozszerzyć działalność na inne gatunku, nowe IP, coś innego to na pewno.

Powiedział w wywiadzie dla Gamespotu. Developerzy chcieli już po premierze poprzedniego Mortala zrobić coś nowego, ale…

Developer przyznał też wprost, że produkcja jedenastki była po części decyzją biznesową. Studio już wtedy miało w głowie jakieś nowe pomysły, ale ostatecznie zostały odsunięte w czasie z powodu 11 milionów sprzedanych kopii Mortal Kombat X. Gra była największym sukcesem w dziejach studia.

Jednym z wyzwań, kiedy poprzednia gra jest tą najlepiej sprzedającą się, bardziej od poprzednich jest to, że… trudno w tym momencie przerwać i powiedzieć, że to już koniec. Kiedyś jednak z pewnością chcielibyśmy się z tego wyłamać i budować ekscytację kolejnym tytułem.

I to lubię. Wypowiedź może trochę dziwna i nie do końca poprawna pod kątem PR-u, ale przynajmniej szczera. Wiadomo, że kolejne części tworzy się najczęściej dlatego, że poprzedniczki są popularne, ale akurat w przypadku Mortal Kombat trudno mówić w ostatnich latach po przesycie. Jeżeli tylko “jedenastka” będzie dobra, z pewnością nie obrazimy się, że studio jeszcze raz pozostało przy tym, co znane i lubiane.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krissu88
Użytkownik

Mogli zrobić inną grę nie odchodząc zbytnio od ip jakim jest MK. Fani od lat proszą od kontynuację lub grę podobną do Shaolin Monks.

Redemptor
Użytkownik

11 mln kopii? Boszsz, a ja myślałem, że w te kiczowate gnioty już prawie nikt nie gra ?!!.

Popularne wpisy

Popularne Gry