Zmien skórke
Logo Polygamii

Dziwna plotka zapowiadająca Bully 2: Kevin's Back Jack

Teoretycznie została już zdementowana, ale trudno nie mieć wątpliwości...

Źródłem tego potencjalnego wycieku został Game Informer. Na ich stronie pojawiła się karta przedstawiająca Bully 2: Kevin’s Back Jack. Grę miałby tworzyć oczywiście Rockstar, a jedyną wymienioną platformą było PlayStation 4. Co ciekawe, tytuł był przedstawiony jak dwuosobowy, z premierą zaplanowaną na którąś jesień. Kartę obejrzycie po prawej.

Już jej oczywiście nie ma. Game Informer szybko posprzątał, ale nie tak szybko, by internet nie zarejestrował, że coś się wydarzyło. Nadzieje eksplodowały, bo sequel Bully’ego z 2006 to już powoli ranga remake’ów Final Fantasy VII i Shenmue III – wieloletnie marzenie tych, którzy pokochali pierwszą część. Sprawcy całego zamieszania postanowili jednak odwołać się do bałaganu, mówiąc, że karta zapowiadająca grę była “błędem”:

I w tym momencie wszyscy mogliby się rozejść, ocierając łzy zawodu, tylko że… Jak właściwie popełnić taki błąd? Ktoś przypadkowo stworzył kartę i napisał w niej, oczywiście przypadkowo, nie tylko proste Bully 2, ale i podtytuł? Dziwnie to wygląda. Podejrzanie. Dlatego albo ktoś nierozsądny w redakcji (złośliwy stażysta?) zrobił głupiego psikusa, albo Game Informer próbuje po prostu posprzątać przedwczesny bałagan. Gdyby faktycznie wiedzieli o istnieniu Bully 2 i przez przypadek zdradzili to reszcie świata, musieliby przecież próbować temu zaprzeczać aż do momentu oficjalnej zapowiedzi. A ta mogłaby się wydarzyć… podczas E3?

Jest jeszcze jedna poszlaka, która mogłaby na to wskazywać. Czytelnik Dual Shockers zwrócił uwagę, że Andrew Reiner z Game Informera napisał 1 czerwca na swoim Twitterze taką oto wiadomość:

Co prawda w komentarzach Reiner tłumaczy, że nie widział żadnej oficjalnej listy i sugeruje się tylko jawną listą gier, które Sony ma aktualnie w produkcji. Ale w połączeniu z tą kartą Bully’ego 2 na PS4 tweet redaktora nabiera trochę innego wydźwięku, prawda?

No dobrze, a teraz wyjdźmy z Krainy Half-Life’a 3. Bully 2: Kevin’s Back Jack rzeczywiście może być tylko plotką. Tytuł brzmi głupio, Game Informer zaprzecza, u Rockstara powstaje przecież Red Dead Remption 2. I najlepiej zakładać, że tak właśnie będzie, żeby oszczędzić sobie łez podczas E3. Ale jeśli faktycznie była to “pomyłka”, to taka z gatunku dziwacznych.

Cóż, święto graczy startuje już w sobotę o 21:00 wraz z konferencją EA. Sony popisze się natomiast we wtorek o trzeciej w nocy. Wtedy być może wszystko stanie się jasne.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ClaudeSpeed
Użytkownik

Nie wiem dlaczego GameInformer mi to robi, ale nie zapomnę im tego ciosu prosto w serce.

s.p.
Użytkownik

E3 święto hypu i prezentacje gier przed downgradem.
“Sony’s lineup of E3 games may be the best I’ve seen from a publisher at the show. The list is just…wow…” jak co roku. szkoda że nakońcu roku patrząc wstecz nic takiego nie ma miejsca..

Simplex
Użytkownik

No, na przykład Horizon Zero Dawn, Nioh, Nier: Automata to słabe gry,

simpson
Użytkownik

najlepszy sandbox od rockstar, gra z 2005 roku na ps2 ma więcej możliwości niż gta v. No popuszczę, jak się okażę że wyjdzie

Popularne wpisy

Popularne Gry