Dziś premiera Heavy Rain

Dziś premiera Heavy Rain
24.02.2010 10:33
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Dzisiaj swoją premierę ma długo oczekiwana gra na PlayStation 3 – Heavy Rain. Tytuł ten jest ciężki do sklasyfikowania; najbliżej mu chyba do miana thrillera psychologicznego. Heavy Rain pochodzi od ekipy Quantic Dream – twórców Fahrenheita. Na polskim rynku gra ukaże się w standardowej oraz kolekcjonerskiej edycji. W tej drugiej oprócz samej płyty z grą znajdziemy specjalne opakowanie, dodatkowy epizod, ścieżkę dźwiękową do pobrania oraz dynamiczny temat do PS3.

Z okazji premiery szef Quantic Dream – David Cage, udzielił wywiadu serwisowi Fast Company, w którym zdradził, że interesuje się schizofrenią i to właśnie dzięki temu w Heavy Rain gramy aż czterema bohaterami.

Jestem bardzo zainteresowany schizofrenią. Wierzę, że gry są świetnym sposobem na wcielenie się w kogoś innego. W Omikronie mogliśmy zobaczyć duszę wcielająca się w inne ciało. W Fahrenheicie kontrolowaliśmy trzy postacie, co było bardzo świeże i interesujące. Na temat Fahrenheita ktoś kiedyś powiedział mi ‘Ludzie nie będą zainteresowani graniem kilkoma postaciami. Chcą grać jednym bohaterem.’ Pomyślałem wtedy, że to nieprawda. Z Heavy Rain również poszliśmy w tym kierunku. Chciałem mieć cztery pełne historie, które będą się przeplatać, kolidować w pewnych momentach, a następnie krzyżować”, powiedział Cage.

David Cage wyznał też, że pomimo faktu, że tworzy tak filmowe gry, sam nie chciałby zrobić filmu. „Nigdy nie pomyślałem, że chciałbym zrobić film. Zawsze chciałem stworzyć emocjonalną podróż, gdzie to gracz będzie w pełni zaangażowany emocjonalnie w to przeżycie”.

Z dotychczasowych recenzji Heavy Rain wynika, że przygoda stworzona przez Cage’a zasługuje na uwagę – gra ma średnią ocen na poziomie 89% według Metacritic.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)