Zmien skórke
Logo Polygamii

Dwóch i Ten Trzeci feat. Rozgrywka - pęknięta żyłka Razera, laska Preza, miauczący kot Cooldana i 'zbiórka na mikrofon'

Była Polygadka, teraz czas na Rozgrywkę. W naszym kolejnym łączonym odcinku Dwóch i Tego Trzeciego gościmy przedstawicieli podcastu, którego rodzicami są Niezgrani, a dziadkami - Polygamia.

Rozgrywka to jeden z najbardziej charakterystycznych bytów na polskiej scenie podcastowej. Projekt ten narodził się jako audycja forumowiczów świętej pamięci portalu Niezgrani (założonego przez byłych redaktorów Polygamii), następnie został oficjalnym podcastem tej witryny, pojawił się na Antywebie, a w końcu zaczął żyć własnym życiem. Na przestrzeni kilku lat Rozgrywka zbudowała wokół siebie niesamowitą społeczność – i to między innymi jej poświęciliśmy sporą część rozmowy. Wątki przewinęły się jednak generalnie bardzo różnorodne – znajdzie się zarówno coś dla fanatyków Rozgrywki, jak i tych, którzy tego podcastu nie znają (są tacy?). Żeby dać przedsmak tego, co czeka was na ponad dwugodzinnym nagraniu, tak chłopaki wypowiadają się o ‘zbiórce na mikrofon’, którą zorganizował niedawno podcast “Niezatapialnych”:

My nie mamy takiej potrzeby na razie. Każdy ma mikrofon, każdy sobie kupił. Prez nawet ma mikrofon. (…) Wracając do tematu samego mikrofonu. Trochę nie czaję ludzi, którzy mają z tym problem, co więcej sam rzuciłem pieniędzmi w zbiórkę Niezatapialnych bo sam słucham ich od dawien dawna i nie widzę w tym niczego dziwnego ani złego. W momencie w którym, np. koszty utrzymania domeny albo koszty utrzymania serwera są na tyle wysokie, że nie chcemy angażować w to jeszcze więcej prywatnych pieniędzy, bo i tak poświęcamy już dużo prywatnego czasu, to nie widziałbym nic dziwnego żebyśmy po prostu powiedzieli… No zresztą, tak jak z “Codziennikami”. “Codziennikami”, które (…) robię od A do Z w pełni samemu, czyli zestawienie newsów i od mojego pomysłu doprowadziło to, że codziennie spędzam nad tym około 3h, no a jak się nagle spędza nad czymś 3h, to to nagle nawet na dobrej zajawce zaczyna przypominać pracę i uznałem, że sam potrzebuję jakiejś motywacji. (…) Jeżeli coś robisz i widzisz, że są ludzie, którzy chcą za to zapłacić to jest super i, autentycznie, od momentu w którym w którym ta zbiórka ruszyła (…) to zupełnie inaczej codziennie siadam do “Codzienników” z mega motywacją.

Nie zdradzając reszty czekających na Was w nagraniu niespodzianek, oddajemy głos Piotrkowi Kuldankowi, Maćkowi Cieplińskiemu i Grzegorzowi Wojewodzie (tak, udało im się nas zagłuszyć), zachęcając przy okazji do odwiedzenia ich strony internetowej (gdzie poza podcastami znajdziecie masę innych, wartościowych materiałów), polubienia profilu Rozgrywki na Facebooku, jak również dołączenia do ich legendarnej grupy na tym samym portalu. Wspomniany odcinek 100. Rozgrywki znajdziecie pod tym adresem.

Jeżeli z YouTubem Wam nie po drodze, to…

Podcast pobierzecie tutaj.

Jesteśmy również na iTunes!

Jeśli chcielibyście usłyszeć w podcaście konkretną osobę – twórcę gier, dziennikarza growego, przedstawiciela studia, e-sportowca czy kogokolwiek z branży gier – dajcie znać. Ewentualnie pytania do niej również będą mile widziane.

Chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wokół naszego podcastu? Nic prostszego, wystarczy polubić nasz profil na Facebooku i zasubskrybować nasz kanał na YouTube. Chcielibyście skontaktować się z nami mailowo?
Piszcie na: dwochitentrzeci@gmail.com

[Źródło: TeamSpeak rozgrywki]

Oskar Śniegowski i Adrian Palma

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry