Zmien skórke
Logo Polygamii

Dwóch i Ten Trzeci - Adrian Chmielarz. O komunistycznej Polsce, systemie edukacji, grze porno, swoim wizerunku, twórczej pasji i marzeniach [+ Konkurs!]

Jak widać po tytule tego odcinka, to prawdopodobnie jeden z najbardziej wyjątkowych wywiadów z ikoną polskiej branży gier. I pierwszy od stosunkowo dawna.

W naszej pogadance z twórcą Tajemnicy Statuetki, Painkillera, Bulletstorma czy ostatnio The Vanishing of Ethan Carter staraliśmy się poruszyć nieznane dotąd kwestie i skupić się bardziej na osobie Adriana i jego prywatnych historiach aniżeli na jego znanych chyba każdemu dokonaniach w branży. Jasne, o grach jako takich rozmawiamy, ale od czasu do czasu zahaczamy też o tematy pokrewne, jak i zupełnie z nimi niezwiązane kwestie. Zastanawiało Was kiedyś co o Bulletstormie sądzi “sam on”?

Zawsze mi się marzył taki super przełom, gdzie można powiedzieć, że oficjalnie jest super hit, bo ja się czegoś takiego jeszcze w życiu nie dorobiłem, dlatego że Bulletstorm zebrał świetne recenzje, dzisiaj to jest gra kultowa i spróbuj znaleźć na NeoGAFie kogoś, kto go nie lubi, ale gra finansowo, może nie tyle była wtopą, co takim sobie niczym. Po prostu ukazała się i nic z tego nie wyszło.Trudno mi ją określić jako sukces. Z Ethanem jest oczywiście super (…), ale ambicje mam większe i tak jest od tych kilkunastu lat.

Na wywiad mieliśmy jednak tylko nieco ponad godzinę i tym samym planujemy drugą część nagrania. Jednak czy do niej dojdzie, to zależy w dużej mierze również od Was. Jeśli poprzez swoje komentarze, polubienia i udostępnienia pokażecie nam i Adrianowi, że chcecie dowiedzieć się więcej, to ‘sequel’ będzie jak w banku. Będzie w nim również okazja do poznania odpowiedzi na nurtujące Was, osobiście, pytania. Możecie pytać o wszystko i tak jak w przypadku wywiadu z założycielami Polygamii, zadamy je na antenie bezpośrednio Adrianowi.

Adrian był również na tyle uprzejmy, że podzielił się z nami kluczami do The Vanishing of Ethan Carter na Steama, które z radością rozdamy Wam. Aby dowiedzieć się, jak je zdobyć, przesłuchajcie nagranie – instrukcje znajdują się w środku.

Zdajemy sobie sprawę ze słabej jakości w początkowej fazie nagrania. Niestety było to niezależne od nas. Podziękujmy jednemu z dostawców usług telekomunikacyjnych. Tym, który wziął sobie nazwę od koloru albo owocu pomarańczy. Jeżeli mocno Wam to przeszkadza, to powinniście przeskoczyć nagranie z 10 do 16 minuty. Przepraszamy!

Jeżeli z YouTubem Wam nie po drodze, to…

Podcast pobierzecie tutaj.

Jesteśmy również na iTunes!

Jeśli chcielibyście usłyszeć w podcaście konkretną osobę – twórcę gier, dziennikarza growego, przedstawiciela studia, e-sportowca czy kogokolwiek z branży gier – dajcie znać. Ewentualnie pytania do niej również będą mile widziane.

Chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wokół naszego podcastu? Nic prostszego, wystarczy polubić nasz profil na Facebooku i zasubskrybować nasz kanał na YouTube. Chcielibyście skontaktować się z nami mailowo?
Piszcie na: dwochitentrzeci@gmail.com

[Źródło: Dunno man. Ukradłem torbę jakiemuś kolesiowi w tramwaju i w środku była tylko płyta z tym nagraniem]

Oskar Śniegowski i Adrian Palma

Więcej na temat:

13
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
9 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ifene
Użytkownik

Nie mogę się przyzwyczaić do tej nowej Polygamii ;_;

Sasilton
Użytkownik

Najpierw trzeba po blokować kilka elementów strony, potem czekać aż strona przestanie mulić, wtedy zacznę się przyzwyczajać.

radamanthyspl
Użytkownik

A Wam też przycina na głównej na parę sekund po otwarciu (Chrome)?

mcklop.
Użytkownik

@radamanthyspl
Jak jasna cholera, dobre 10 sekund.

I właśnie zauważyłem, że nie można odpowiadać na konkretnego posta, tylko na pierwszego w wątku.

Simplex
Użytkownik

@mcklop (musiałem dodać to ręcznie – na starej poly dodawało się automatycznie)

“I właśnie zauważyłem, że nie można odpowiadać na konkretnego posta, tylko na pierwszego w wątku.”

Baardzo słabe to jest. Myślałem, że po zmianie na wordpress system komentarzy będzie lepszy i że nie da się zrobić gorszego systemu komentarzy niż ten agorowy – ale myliłem się, jednak się da.

gsg
Użytkownik

@radamanthyspl, @mcklop.
10 sekund. Szczęśliwi ludzie. Ja czekam chyba pół minuty zanim strona będzie klikalna :>

lukaszsa
Użytkownik

Jakość nagrania tragiczna. Wasz sposób wypowiadania się to masakra. Rozumiem, że jest to portal o grach i jet lekki luz, ale poziom waszego “dziennikarstwa” jest naprawdę niski. Może skoczcie na studia dziennikarskie, a jeśli już byliście, to zróbcie sobie powtórkę. Najlepie uczcie się od lepszych od siebie i wróćcie jak, będziecie trochę lepiej ogarniali.

claven
Użytkownik

A dla mnie ten podcast jest świetnym dowodem, że czasem wystarczy wziąć “na wywiad” mądrzejszych od siebie i lepiej się wysławiających, i pozwolić im mówić. Nie przerywać, nie podsumowywać jednym banalnym zdaniem tego, o czym rozmówca perorował przez 5 minut. Dać mu się wygadać na temat, na którym się zna. Często po prostu o sobie. Mnie panowie prowadzący też irytują, ale nie uważam, że powinni się gdzieś zamelinować z kasetami o nauce dykcji i prezencji radiowej. Zapraszacie ludzi opowiadających historie, które niejednemu mogą być pomocą (jeśli wiąże swoją karierę z gamedevem) lub inspiracją (jeśli, jak to ładnie ujął Adrian Chmielarz,… Czytaj więcej »

Adi-C
Użytkownik

Mamy wyrażać chęć na kolejny odcinek?
Niniejszym wyrażam chęć osłuchania kolejnego odcinka! Co prawda nie przesłuchałem jeszcze tego, ale- Adriana można słuchać ile się da, więc pliz.

gsg
Użytkownik

Fajny wątek o sprzedawaniu kaset – coś tam się wstępnie w tym temacie pojawiło w “Thank You For Playing” chyba, ale nie tak dużo :>

Natomiast odnośnie Francji, to trochę jakby kiepsko, kiedy Pan Adrian mówi, że żona blisko z nią związana, a po pięciu minutach pada pytanie, czy ktoś z rodziny blisko związany. Nieładnie :>

Popularne wpisy

Popularne Gry