Zmien skórke
Logo Polygamii

Dwa rekordy świata w Tetrisa pobite przez streamera!

Z czego jeden zupełnie przez przypadek.

Jonas “NubbinsGoody” Neubauer podczas transmisji w serwisie Twitch pobił rekord świata w Tetrisa. Częściowo zgodnie ze swoimi założeniami. Tylko że kiedy zaczynał rozgrywkę, chodziło mu o inny rekord.

Neubauer rozpoczynał transmisję klasycznego Tetrisa z NES-a z celem poprawienia najlepszego czasu wyczyszczenia 100 linii. Wynosił on do niedawna 3 minuty 17 sekund.

Tymczasem zupełnie przy okazji Neubauer ustanowił inny rekord – w szybkości dojścia do 300 tysięcy punktów. Udało mu się to osiągnąć w 1 minutę 57 sekund – o 2 sekundy szybciej od wcześniejszego rekordzisty. Streamer od razu zauważył, że było to bardzo szybkie 300 tysięcy. Nie wiedział jednak, jak szybkie.

O tym, że bez swojej wiedzy pobił inny od planowanego rekord świata, dowiedział się od komentujących. I to dopiero po tym, jak zorientował się, że nie udało mu się osiągnąć oryginalnego celu.

Na jego zrealizowanie nie musiał jednak czekać wiele dłużej. Jak wynika z informacji na stronie speedrun.com, również najszybszy czas dojścia do 100 linii udało mu się później poprawić o 2 sekundy (wynosi on więc teraz 3 minuty 15 sekund). I tak Neubauer ma na swoim koncie aż dwa rekordy świata osiągnięte w krótkim czasie.

Te osiągnięcia oczywiście nie są przypadkowe. Jonasa Neubauera z pewnością można nazwać prawdziwym fanem Tetrisa. Jak ujawnia w wywiadzie dla strony tetris.com, po raz pierwszy zagrał w tę grę mając 6-7 lat na Macintoshu swojego wujka.

Od tamtego czasu zdobył kilka oficjalnych tytułów mistrza świata w tę grę, był również jednym z bohaterów dokumentu „Ecstasy of Order: The Tetris Masters”.

Wydaje mi się, że wracam do Tetrisa na NES-ie tak często, bo był dla mnie tak wielką przygodą. Zawsze jest tu miejsce na doskonalenie swoich umiejętności, a teraz jest jeszcze wspaniała społeczność związanych z nim graczy. To bardzo pozytywny aspekt mojego życia.

Mówi również we wspomnianym wcześniej wywiadzie. I jak się okazuje po tych wszystkich latach faktycznie udaje mu się stawać w tę grę jeszcze lepszym.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
s.p.
Użytkownik

Czy wy też próbujecie jakieś rekordy szybkości pobijać? Rozumiem że obejrzenie 3 minutowego filmiku który zamieściliście trochę by ten czas podbił.
2 paragrafy pod filmikiem mylne bo filmik pokazuje tylko jeden rekord. Bo próba była nie udana