Drogowa mapa Europy 2005(PL) + Unia Europejska - przewodnik

Drogowa mapa Europy 2005(PL) + Unia Europejska - przewodnik

Materiały prasowe
22.03.2005 07:41, aktualizacja: 02.07.2009 05:57

Drogowa Mapa Europy to połączenie szczegółowej mapy wektorowej z kartograficzną bazą informacji o najważniejszych obiektach i drogach.

Program umożliwia przeglądanie topografii kraju w różnych skalach iszczegółowości (od 1: 8000 000 do 1: 7 500).Program daje możliwość wydrukowania dowolnego fragmentu mapy lub jegoeksportu do pliku graficznego.Opcja planowania podróży pozwala obliczyć najkrótszą, najszybszą trasę iwydrukować jej szczegółowy opis wraz z mapą. Wystarczy umieścić namapie początek i koniec trasy oraz ewentualne punkty pośrednie a programzaproponuje najdogodniejszy przebieg wycieczki.

Mapa zawiera:- 110.000 miejscowości- plany 212 miast- kompletną sieć dróg i połączeń wraz z oznaczeniem numerowym- bibliotekę naturalnych obiektów (jeziora,góry i wzniesienia, parki itp.)- obszerny wykaz charakterystycznych budynków w najważniejszych miastach(hotele, ambasady, muzea itp.)

Cechy programu:- duża dokładność przeszukiwanego terenu (do 1:7500)- możliwość obliczania długości i czasu przejazdu- możliwość wyszukiwania miast, dróg, obiektów- możliwość wydruku mapy lub zapisu jej w pliku

UNIA EUROPEJSKA - NAJLEPSZY PRZEWODNIK: PAŃSTWA CZŁONKOWSKIE I KANDYDUJĄCEPrzewodnik opisuje 25 państw członkowskich Unii oraz trójkę kandydatów: Bułgarię, Rumunię i Turcję. Na stronie każdego z państw znajduje się jego mapka (po najechaniu kursorem myszy na tę mapę pojawia się mapa Europy z zaznaczonym interesującym nas państwem). Każde z państw posiada galerię zdjęć (jest ich od kilku do ok. 70) oraz hymn do odsłuchania.Opisy składają się z kilku części. Pierwsza z nich ogólnie charakteryzuje dane państwo, podana jest jego nazwa, powierzchnia, liczba ludności i stolica.

Pierwszą częścią szczegółową jest "Historia", dzieje wybranego kraju po współczesność. Część "Ludność" to podstawowe, zaktualizowane dane demograficzne (liczba mieszkańców, gęstość zaludnienia, przyrost). Podana jest liczba ludności największych miast, skład etniczny i religijny.

W części "Polityka" opisany jest system polityczny oraz aktualne (lipiec 2004) dane dotyczące głów państw prezydentów/monarchów i premierów), parlamentów oraz wiodących ugrupowań politycznych.

Dział dotyczący Unii Europejskiej przynosi krótkie informacje na temat drogi danego państwa do członkostwa w UE. Podane są plusy i minusy przystąpienia do Wspólnoty (lub oczekiwania/obawy w przypadku nowych członków i kandydatów), a także produkt krajowy poszczególnych regionów w porównaniu ześrednim PKB dla Unii (dane Eurostatu).

"Gospodarka" to statystyczne dane na temat wielkości PKB, jego rocznego przyrostu, dochodu na jednego mieszkańca, poziomu inflacji, stopy bezrobocia i wielkości handlu zagranicznego.

"Turystyka" daje wgląd w sztandarowe atrakcje, najchętniej odwiedzane miejsca. W wielu wypadkach podana jest liczba przybywających turystów zagranicznych i kraj pochodzenia.

Część "Kuchnia" to krótki opis najpopularniejszych dań i preferencji kulinarnych tubylców.

Część "Niezbędne informacje" zawiera skrótowe informacje na temat możliwości dojazdu do wybranego kraju i podróżowania po nim, godzinach pracy banków, sklepów itp. Ponadto dodane są najważniejsze zwroty w języku / językach obowiązujących oraz lista polskich przedstawicielstw dyplomatycznych (ambasad i konsulatów) oraz przedstawicielstw danego państwa w Polsce.

Ostatnią część przewodnika - w wielu przypadkach ajobszerniejszą - stanowi opis miejscowości (od 3-5 w najmniejszych krajach do 40-60 w najważniejszych państwach Unii) z uwzględnieniem ich historii i miejsc godnych zwiedzenia.Odrębny dział stanowi szczegółowy poprzedzający listę państw przewodnik po samej Unii Europejskiej podzielony na cztery części - Historia (idea integracji i jej realizacja na przestrzeni lat + mapa), Polityka (polityka zagraniczna, regionalna, społeczna, oświatowa, kwestie ekologii, ochronykonsumentów itp), Ekonomia (budżet i instytucje finansowe) i Kultura Unii Europejskiej (sprawy kulturowe, relacja z kościołami, programy, instytucje) oraz Instytucje (Rada, Parlament, Komitety, Trybunały itp).

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)