Zmien skórke
Logo Polygamii

Do Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered nie trzeba zakładać różowych okularów [GALERIA]

1 /25

Wiecie jak to bywa, gdy wspomnienia konfrontuje się z rzeczywistością. Zwłaszcza, gdy wspomnienia dotyczą gry ważnej nie tylko z perspektywy dzisiejszej branży, ale i ważnej w sposób osobisty. Wyobraźcie sobie, że 9 lat temu byłem jednym z autorów recenzji Call of Duty 4: Modern Warfare właśnie tu, na Polygamii. Miałem już zaliczone Games Convention w Lipsku, pierwsze wywiady, liźnięcie branżowego światka. Mniej więcej wtedy czułem już, że Poly nie musi być przelotną zabawą, z której będzie trzeba wyrosnąć i pójść do “prawdziwej” pracy.

Odpalenie podrzuconego przez Activision remastera Modern Warfare po prawie dekadzie było dla mnie wczoraj niecodziennym przeżyciem. Ale to temat na inny tekst, w którym trzeba będzie jeszcze odpowiedzieć na pytanie, jak odnowione Call of Duty 4 wypada blisko dekadę od premiery oryginału.

Dziś mam dla Was galerię z kilku pierwszych misji gry. Bo choć przechodzenie ich od nowa było przeżyciem niecodziennym, to było też przeżyciem zaskakująco przyjemnym dla oczu.

 

To nie jest szybkie kopiuj-wklej z oryginału. Oświetlenie, modele postaci i dużo bogatsze tekstury sprawiają, że gra wygląda teraz tak, jak ją pamiętam. A dla remastera to zawsze miły komplement. Pewnie, że żadną miarą nie jest to tytuł mogący walczyć z nowymi produkcjami w konkursach piękności, jednak jego pewna surowość ma w zderzeniu z pędzącymi ku przyszłości naśladowczyniami pewien urok. Ale o tym – jutro.

 

 

Również jutro posiadacze PS4, którzy postanowili zaryzykować i zamówić odpowiednie wydania Call of Duty: Infinite Warfare przedpremierowo w PS Store lub w sklepie biorącym udział w tej akcji (ich listę znajdziecie tu), będą mogli sami zacząć zabawę z kampanią remastera Modern Warfare.

Maciej Kowalik

6
Dodaj komentarz

Login by skomentować
2 Komentarze
4 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Gość
Simplex

Dobra robota. Ja nie moge zrozumieć czemu nazywają to “remaster”, gdy to jest pełnoprawny REMAKE (bardzo dużo zmian na lepsze).

ammarmar
Użytkownik
ammarmar

Ale zmiany dotyczą wyłącznie oprawy graficznej. Nie ma przecież żadnych zmian w mechanice gry, fabule, chociażby pracy kamery. To ta sama gra, tylko ładniej wygląda… Może to i lepiej, niektóre “remake’i” wychodzą gorzej niż oryginał (patrz np. nowa ekranizacja filmu “Ben Hur”). Osobiście nie mam zamiaru w to grać, bo grałem w oryginał. Stare gry zazwyczaj są lepsze we wspomnieniach niż w rzeczywistości. Kampania w MW1 to nie tylko genialna misja w Prypeci czy lot AH-160U, ale też sporo wypełniaczy. A multi było bardzo surowe (żeby nie powiedzieć – ubogie) w porównaniu do późniejszych gier. Natomiast myślę, że wielu młodszych… Czytaj więcej »

Falek Teh Master
Użytkownik
Falek Teh Master

Masz na myśli AC-130U?

Simplex
Gość
Simplex

To jest rewelacyjna misja, w dodatku wygląda podobnie do tego jak takie misje naprawdę wyglądają (oczywiście jak na grę wideo):
https://www.youtube.com/watch?v=lSOG9GHVV0c

Simplex
Gość
Simplex

“Ale zmiany dotyczą wyłącznie oprawy graficznej. Nie ma przecież żadnych zmian w mechanice gry, fabule, chociażby pracy kamery. To ta sama gra, tylko ładniej wygląda…”

No ale zobacz jak duże są to zmiany i porównaj choćby z takimi remasterami jak Dishonored 2, czy God of War 3. W tym przypadku praktycznie odtworzono całą grafikę gry od nowa:
https://www.youtube.com/watch?v=_V3DfU8OFh0

Simplex
Gość
Simplex

W galerii przydałby się przycisk “pełny ekran”. Bo teraz zeby zobaczyc obrazek w natywnym 1080p to trzeba klikac prawym i wybierać opcję “otwórz obrazek w nowej karcie”. What year is it? 😉