Disney zatrudnia współtwórcę Halo

Disney zatrudnia współtwórcę Halo09.09.2009 18:37
Michał Stopa

Współtwórca znanej serii Halo, Alex Seropian dołączył do Disney Interactive Studios jako "wiceprezes działu projektów", rola, w której będzie się zajmował nadzorem procesu projektowania gier. Oprócz tego, Disney kupił stworzone przez niego studio Wideload Games, odpowiedzialne za gry takie jak Stubbs the Zombie i Hail to the Chimp.

"W Wideload sumiennie zbudowaliśmy nasze patrzące w przyszłość podejście do projektowania gier, które zapożycza wiele technik znanych z przemysłu filmowego, a teraz nasze studio będzie częścią jednej z największych i najbardziej szanowanych firm zajmujących się rozrywką na świecie".

Jak można przeczytać w notatce prasowej, studio skupi się na tworzeniu nowych marek dla Disneya, które będą obejmować szeroką publikę i pracuje obecnie nad niezapowiedzianą jeszcze grą dla całej rodziny, która ma mieć swoją premierę w 2010 roku.

Firma dodatkowo skomentowała, że inny oddział studia, Wideload Shorts, odpowiedzialny za tworzenie małych, casualowych gier, nadal będzie tworzyć nowe produkty. Dane finansowe dotyczące tej transakcji nie zostały podane.

fot.: Disney

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)