Dev kity PSP za darmo

Dev kity PSP za darmo09.09.2009 13:16
Jakub Jatkiewicz

Chociaż na pewno nie nastąpi to w najbliższym czasie, to jednak Sony poważnie rozważa możliwość udostępniania dev kitów PSP zupełnie za darmo. Obecnie za SDK Sony pobiera opłatę w wysokości około 1500 dolarów, swój sprzęt za darmo udostępnia natomiast Apple.

Widać to wyraźnie w przypadku iPhone'a i liczbie dostępnych na niego gier, tego właśnie obawia się Sony - zalewu olbrzymiej ilości produkcji o marnej jakości:

"Za jakiś czas możemy zastanowić się nad zupełnie darmowym modelem. Obecnie oczekujemy na portfolio dobrych gier. Inaczej niż w przypadku App Store chcemy wspierać każdego kto dla nas tworzy, a nie zostawiać deweloperów samym sobie. W tej chwili nie jesteśmy zainteresowani udostępnieniem deweloperom darmowego dostępu, ale za to bez pomocy.

Zupełnie otwarty dostęp jest ryzykowny, przykładem może być posiadanie 6 000 aplikacji, gdzie prawdopodobnie tylko trzydzieści zostało odkrytych przez konsumentów. Niektóry twórcy pracujący na App Store i PSP Minis mówią nam, że wolą nasze podejście, ponieważ zapewnia im to lepszą rozpoznawalność.

Nie skupiamy się wyłącznie na podążaniu w stronę App Store. Wiemy natomiast, że będziemy musieli rywalizować na tej płaszczyźnie i uważam, że w pewnym momencie damy deweloperom dostęp, który pozwoli na podążanie w tym kierunku.

W Sony przede wszystkim musimy stworzyć Minis jako własną kategorię".

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)