Desura - raj dla fanów modyfikacji

Strona głównaDesura - raj dla fanów modyfikacji
27.07.2011 11:23
marcindmjqtx
marcindmjqtx

O Desurze słyszałem już jakiś czas temu i sam pomysł mnie zachwycił, ale dopiero przetestowanie tego samemu sprawiło, że szczęka mi opadła.

bEDRpQNx

Humble Indie Bundle oferuje kody umożliwiające aktywację paczki na Steamie i Desurze. Desura? Miałem ją sprawdzić w październiku zeszłego roku, kiedy usługa startowała, ale jakoś wypadło mi to z głowy. Teraz jest dobra okazja, aby w końcu przyjrzeć się jej z bliska. Tak wczoraj pomyślałem i zrobiłem - zainstalowałem Desurę i zalogowałem się. Co ujrzałem? Coś, co bliźniaczo przypomina Steama:

Coś jednak od platformy Valve Desurę odróżnia. Tym czymś jest traktowanie modów na równi z pełnoprawnymi produkcjami. Desura to platforma dystrybucji cyfrowej, która powstała z inicjatywy serwisu Moddb.com. Strona ta już wcześniej niesamowicie przysłużyła się modyfikacjom i ich promocji, ale wygląda na to, że Desura wszystkie wcześniejsze dokonania przyćmi. Dlaczego? Bo umożliwi banalnie prostą instalację i zarządzanie modami.

To zawsze był spory problem - połapanie się nie tylko w samych modach, ale także w ich wersjach oraz w tym, jak je zainstalować. Albo odinstalować. Modyfikacje są niejako ucieleśnieniem zalet i wad grania na PC - oferują wiele możliwości, ale wymagają trochę samozaparcia. Desura ma szansę to zmienić, bo dzięki niej instalacja moda wygląda jak instalacja gry poprzez Steama.

bEDRpQNz

Wybieramy grę, klikamy zakładkę mody, wybieramy interesujący nas tytuł i klikamy "Install mod". To wszystko. Desura sama powinna pobrać modyfikację i ją zainstalować. Banalne? Tak banalne, że jak dla mnie genialne. Jasne, w zasadach niczym się to nie różni od innych platform dystrybucji cyfrowej, ale dla modów to gigantyczny krok naprzód.

A czy jest jakaś łyżka dziegciu? Niestety, ta beczka miodu ma drugie dno z dziegciem. Desura wystartowała pod koniec zeszłego roku, tak więc nadal jest to dość młoda usługa, która dopiero zaczyna się rozwijać. Nie wszystkie gry są wspierane i nie wszystkie mody znajdziemy. Ma ona też problem z wykrywaniem niektórych zainstalowanych produkcji na dysku. To ogranicza jej przydatność. Wierzę jednak, że Desura się rozwinie i wszystkie te bolączki z czasem znikną. A wtedy będzie to naprawdę świetna platforma, na której nie tylko można kupić grę, ale także zainstalować mody do niej.

A gdzie Desurę można znaleźć? Tutaj.

Udostępnij:
bEDRpQOv