Zmien skórke
Logo Polygamii

Depraved - trudy życia na Dzikim Zachodzie

Ciekawa gra strategiczna we wczesnym dostępie na Steamie.

Ten rok zapowiada się całkiem nieźle dla wielbicieli klimatów Dzikiego Zachodu. Niedawno zakończył się drugi sezon Westworld, a październiku zaś wychodzi wielce oczekiwane Red Dead Redemption 2. To głośne i drogie tytuły, ale okazuje się, że scena indie też ma coś do zaoferowania.

Survival city builder pod tytułem Depraved stawia przed nami zadanie zbudowania osady. Czeka nas walka z wieloma przeciwnościami losu – z pogodą, bandytami, rdzennymi mieszkańcami, którzy nieprzychylnie patrzą na przybyszy, dzikimi zwierzętami.

Zaczynamy od wozu z surowcami na start. Podobnie jak w Age of Empires 3, ważne będzie dobre ulokowanie osady niedaleko szlaków handlowych oraz źródeł surowców. Ale istotnym elementem rozgrywki będzie zadowolenie mieszkańców – w tym aspekcie Depraved znacznie komplikuje rozgrywkę, ponieważ dostajemy trzy typy osadników: pioneers, settlers oraz citizens. Jeśli nie zadbamy o wodę i pożywienie, mieszkańcy mogą wejść na ścieżkę występku i stać się rabusiami, albo po prostu opuścić miasto i założyć własne. Ale ludzie żyją nie tylko jedzeniem. Zimą musimy zadbać o ciepłe ubrania, inaczej ludzie zaczną chorować.

Gra pełna jest szczegółów na temat życia osadników oraz oferuje rozbudowany system produkcji – od najprostszych przedmiotów, aż do skomplikowanych narzędzi.

Twórcy Depraved, niemieckie studio Evil Bite, planuje wydać grę jeszcze w tym roku, ale od kilku dni tytuł znajduje się na Steamie we wczesnym dostępie,

Produkt jest na tyle oryginalny, że jego twórcy nie muszą chyba obawiać się oskarżenia o plagiat – jak to miało miejsce w przypadku gry mobilnej Behaviour Interactive.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Zapowiada się całkiem ciekawie, choć technicznie wygląda jak produkt z zeszłej dekady.

dabro90
Użytkownik

Wyglada jak mod do Banished na najnizszych ustawieniach grafiki ;p

Popularne wpisy

Popularne Gry