Zmien skórke
Logo Polygamii

Delta Force, Comanche i inne zaginione w akcji wojenne serie NovaLogic powrócą dzięki THQ Nordic

THQ Nordic znowu wybrało się na zakupy.

Nordic Games, od tegorocznego sierpnia nazywające się THQ Nordic, nie zwalnia i wciąż kupuje nowe marki. Po przejęciu sporej części spuścizny po THQ, z prawem do używania tej marki włącznie, kupują dalej. Na przykład od NovaLogic. Amerykanie sprzedali właśnie Skandynawom takie marki jak Delta Force, Comanche, Joint Operations, Armored Fist, Tachyon: The Fringe, F-22 czy F-16.

NovaLogic, kiedyś gigant gatunku wojskowych symulatorów, w 2007 roku zaprzestał produkowania kolejnych gier. Firma straciła dawną pozycję, ograniczając się do promowania i aktualizowania tytułów z portfolio. Zajmowano się też serwerami dla tych nielicznych graczy, którzy zostali wierni klasyce i nie przesiedli się jeszcze na Armę czy Battlefieldy. Działania te był jednak tak małe, że po krótkim researchu w sieci pierwsze co wyskakuje z różnych miejsc to “Is Novalogic dead?”.

Firma nie jest martwa, a po sprzedaży najważniejszych swoich licencji ma środki (nie wiadomo jednak konkretnie jakie) do dalszej niesprecyzowanej działalności. Już jednak nie pod znakiem NovaLogic, który też został sprzedany.

deltaforce2
Delta Force 2game-over.net

A co z grami NovaLogic? THQ Nordic ma w tej chwili w produkcji 23 gry, firma nie zapowiedziała rozwoju prac nad kolejnymi z portfolio NovaLogic. Szef Szwedów zaznaczył jednak, że są otwarci na rozmowy z różnymi developerami nad kontynuacjami tych marek – “jeśli którykolwiek z deweloperów zwróci się do nas z pomysłem na potencjalny sequel, chętnie go wysłuchamy”.

Może latający od roku po early accessie niezależny Heliborne z pomocą THQ Nordic mógłby się przemienić w Comanche’a? Albo tajemniczy World War 3 od polskiego The Farm 51 w któregoś militarnego shootera? Jedno jest pewne – najbliższe lata będą dla fanów wojskowych symulacji naprawdę ciekawe. W końcu nie po to kupuje się całe serie, żeby nie wydawać potem nowych części (a przedtem ich remasterów?).

Najfajniejsza gra/seria NovaLogic to:

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
6 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cfani4k
Użytkownik

U mnie THQ Nordic ma dużego plusa za odświeżenie i zaktualizowanie Titan Questa, do tego darmowe dla posiadaczy oryginalnej wersji.

Eschelius
Użytkownik

Dawać je na GOGa.

mirek83
Użytkownik

Proszę Was… Novalogic nie było nigdy ani gigantem, ani tym bardziej symulatorów – wszystko to zręcznościówki.

kr4wi3c
Użytkownik

Oj byli, byli. Co prawda produkowali pseudo symulatory i może dość średnie gry, ale to jedyna firma skupiająca się na taka skalę tylko na tytułach wojennych. Kto nie kojarzy serii Delta Force? Pewnie mało kto. Mimo, że tytuły w niej wydawane nie były jakoś specjalnie udane technicznie (silnik!), to były niesamowicie grywalne.

mammoth665
Użytkownik

Err, chyba wikiński chochlik wkradł się do redakcji i zrabował Nordic Games jego prawowitym właścicielom – ta firma jest z Austrii, a nie ze Szwecji.

Lord Bart
Użytkownik

Ile się kiedyś czasu przy Delcie spędziło…

Kurasiu
Użytkownik

Delta Force czy Comanche zawsze spoko, ale ja personalnie przygarnąłbym drugą część (albo chociaż po liftingu HD) Tachyon: The Fringe. Niezwykle przyjemny space sim, który wciągnął mnie na naprawdę długie godziny (choć może był deczko za prosty, nawet na najtrudniejszym poziomie trudności), niczym stary i dobry Wing Commander. 😀

Popularne wpisy

Popularne Gry