Darmowy epilog do God of War 3

Darmowy epilog do God of War 3
15.03.2010 13:54
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu znaczna część końcówki God of War 3 została wycięta w procesie produkcji. Informacje te potwierdza Stig Asmussen z Sony Santa Monica.

W rozmowie z radiem serwisu Kotaku przyznał on, że na końcu gry miała się odbyć ogromna walka wielu tytanów. Niestety wymagało to tak dużo pracy, że zespół postanowił wyciąć ten fragment, aby pozostałe części gry nie ucierpiały z powodu zbyt małej ilości czasu poświęconego na nie.

Na końcu gry było coś ogromnego, co musieliśmy wyciąć, czego bardzo żałuję. Dodaliśmy jednak w zamian coś innego, co czyni końcówkę bardziej osobistą”, powiedział Asmussen. Dodał jednak, że wie, że decyzja, którą podjęli jest słuszna. „Takie rzeczy wymagają tak wielu zasobów i są bardzo trudne do zrobienia. To dosłownie była najcięższa rzecz nad jaką pracowałem i po prostu nie mogliśmy tego zrobić. Teoretycznie moglibyśmy nad tym pracować, ale pozostałe części gry by bardzo ucierpiały”.

Co najważniejsze, ta część epilogu ukaże się być może wkrótce jako DLC, które, jak zapewnia Asmussen, będzie… darmowe. Jak widać nie wszyscy wydawcy idą tropem Ubisoftu, który postanawia wycinać różne fragmenty gotowych gier, żeby móc je później sprzedawać.

God of War 3 ukaże się już w tą środę. Gra zbiera rewelacyjne recenzje – średnia ocen według Metacritic wynosi obecnie 93/100.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)