Darmowy devkit dla silnika Unreal 3

Darmowy devkit dla silnika Unreal 306.11.2009 12:28
Michał Stopa

Epic Games, twórcy znanych serii Unreal i Gears of War, udostępnili wczoraj swój silnik i narzędzia do pracy z nim jako darmową paczkę dla użycia niekomercyjnego i edukacyjnego. Zestaw obsługuje chwilowo tylko pecety, natomiast wsparcie dla konsol PlayStation 3 i Xbox 360 jest obecnie rozważane. Jak powiedział wiceprezes Epic, Mark Rein:

"Jestem podekscytowany widząc jak wielką okazją jest Unreal Development Kit dla tych, którzy chcieli wejść w przemysł growy, ale do tej pory nie mieli jak zdobyć wysokiej jakości technologii i narzędzi takich jak nasze. UDK to silnik Unreal 3, który był użyty w grach z wielu gatunków, oraz w oprogramowaniu takim jak symulacje wojskowe, architektoniczne prezentacje, filmy animowane i inne".

Zestaw można pobrać z oficjalnej strony devkitu. Dołączone do niego zostały, oprócz ponad 200-stronicowej dokumentacji, różnego rodzaju materiały z gry Unreal Tournament 3 aby szybciej nauczyć się pracy z nimi. W zestawie można znaleźć wiele nowych funkcji i możliwości, które, jak twierdzi Epic, nie zostały jeszcze użyte w żadnej komercyjnej grze zbudowanej na tym silniku. Firma ponadto obiecała wspierać wypuszczony wczoraj zestaw przez dostarczanie nowych wersji skompilowanego silnika.

fot.: Epic

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)