Zmien skórke
Logo Polygamii

Darkwood: ciemny las, opuszczony dom, burza z piorunami... Od zwiastuna tej gry będziecie mieć ciary

A powstaje w Polsce!

Czy kojarzycie młode, polskie studio Acid Wizard? Jakiś czas temu pisaliśmy o ich pierwszej produkcji, w której jako Kevin Costner trzeba było polować na bizony. To był jednak tylko dowcip powstały na Global Game Jam w Warszawie. Przyszedł czas na zapowiedź ich pierwszej poważnej produkcji.

Ta gra nosić zaś będzie tytuł Darkwood. To zasadniczo survival horror z widokiem z góry, z elementami RPG i “rogalika”. Rozgrywka podzielona ma być na dwie części: w ciągu dnia należy zbierać surowce i zbroić się, by w ciągu nocy obronić się przed potworami w stojącym w środku lasu domu. Świat generowany jest po części losowo, a śmierć oznacza konieczność rozpoczęcia od początku – choć niektóre elementy mają “przechodzić dalej”. Obecny będzie także system rozwoju postaci i tworzenia przedmiotów. Sami zresztą zobaczcie, jak to wygląda na poniższym zwiastunie (od którego będziecie mieć ciarę. Koniecznie załóżcie słuchawki i oglądajcie go na pełnym ekranie):

Mi opadła szczęka. Zapowiada się znakomicie! Obecnie gra jest dopiero w fazie pre-alpha, więc bardzo wczesnej. Jak mówią twórcy, prawdopodobnie za jakiś czas wystartują z nią na Kickstarterze albo Indiegogo, by uzbierać potrzebne fundusze na skończenie jej.

Jak to mówią…

SHUT UP AND TAKE MY MONEYfot. Futurama

A tutaj znajdziecie oficjalną stronę gry.

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry