Zmien skórke
Logo Polygamii

Czy Valeroa będzie udaną odpowiedzią na Denuvo?

Nowy DRM na horyzoncie.

Denuvo na początku swego istnienia uważane było za DRM trudny do sforsowania, w ostatnim czasie jednak coraz więcej gier szybko padało łupem piratów. Działanie systemu zostało względnie rozpracowane przez grupy hackerskie i pada pytanie – co dalej. W przeszłości bowiem spadek skuteczności dostępnych zabezpieczeń powodował pojawienie się na rynku nowego gracza. Tak jest i tym razem – poznajcie Anti-tampera zwanego Valeroa.

Na czym wszystko ma polegać? Przede wszystkim nowy system poza lepszą skutecznością ograniczyć ma także różne niedogodności wynikające z Denuvo. Przykładem jest choćby problem powstający przy zmianie podzespołów komputera. By nie wpływać na wydajność gry, twórcy będą mieli możliwość określania własnoręcznie, co w grze ma być zabezpieczone. Weryfikacja legalności gry prowadzona jest wyłącznie podczas uruchamiania. Sama Valeroa instaluje się wyłącznie w folderze gry i jest usuwana przy jej deinstalacji. Nie wprowadza też limitu aktywacji.

Dodatkową ciekawostką związaną z zabezpieczeniem jest to, że zdaniem twórców, złamanie zabezpieczenia ma być… prostsze z biegiem czasu. Nie wiadomo, co dokładnie mieli na myśli, ale może będzie to coś w stylu DRM-u, który sam stopniowo znika z gry? Twórcy podkreślają, że zabezpieczenie ma być trudne do sforsowania przede wszystkim w okresie największej sprzedaży…

O skuteczności systemu przekonamy się… no w sumie to nie wiadomo, czy się przekonamy. Dowiedzieliśmy się o nim za sprawą City Patrol: Police, jakie trafiło właśnie do wczesnego dostępu. Z całym szacunkiem, nie wydaje mi się, by była to gra, która mocno zainteresuje grupy pirackie. A może jej premiera zostanie potraktowana jako wyzwanie? Zobaczymy…

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

9
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
5 Odpowiedzi
8 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

Ciągle powtarzają, że Denuvo nie ma wpływu na wydajność, ale kurde stoję sobie w AC, nic się nie dzieje i CPU z ~80% dowala na chwilę do 100% na wszystkich rdzeniach i po chwili wraca do 80%.

C.C. Stellar
Użytkownik

Ja mam już dość leciwy procesor i też cierpię czasem przez Denuvo.

Finear
Użytkownik
Shimonu
Użytkownik

Problem w tym że nie mamy 100% pewności. Wersja piracka AC też ma denuvo (crack oszukuje je).
Producent musiałby usunąć je z gry żeby dało się porównać.
Ma ktoś może jakieś informacje na ten temat? (usunięcia z gry i jak się zachowuje po tym)

Slowik515
Użytkownik

Zabezpieczenie zostało złamane w 20 minut przez jakiegoś izraelskiego magika.

Bobok
Użytkownik

Zabezpieczenie zostało złamane na dwa dni prze premierą gry która była zabezpieczona tym programem. Więcej znajdziecie tutaj https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/aktualnosci/zabezpieczenie-antypirackie-valeroa-mialo-byc-lepsze-od-denuvo-a-jednak-zlamano-je/wx9fr28

AntoniNasObroni
Użytkownik

Dokładnie 🙂 Przydała by się aktualizacja artykułu. Śmiech na sali jak to producenci próbują desperacko robić zabezpieczenia nie do pokonania uprzykrzając życie prawowitym użytkownikom a tym czasem GOG i CDPR pokazują że dobra gra sama się obroni i straty z powodu piractwa nie wpływają praktycznie na przychody twórców.

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Nigdy nie rozumiałem ideii ścigania się z łamaniem zabezpieczeń, wydaje mi się to trochę dziecinne, ale jak ktoś nie ma co robić z czasem wolnym, proszę bardzo.

arewehavinfunyet
Użytkownik

2018 rok, 2019 za rogiem. Nie rozumiałeś tej idei, to poczytaj o tym. Albo zobacz jakieś videło na youtube.

Popularne wpisy

Popularne Gry