Czy tak będzie wyglądał Burnout 4?

Czy tak będzie wyglądał Burnout 4?04.04.2005 12:11
Marek Pluta

Amerykańska wersja Oficjalnego Magazynu PlayStation 2 opublikowała kilka pierwszych screenów z gry Burnout 4: Revenge. Nie przedstawiają one zbyt wiele, ale jeśli są to faktycznie screeny z gry, nie zaś renderingi, to możemy oczekiwać, że kolejna wersja tej ściganki ostro zamiesza na rynku.

Nam udało się dokopać do pierwszych szczegółów na temat gry. Przede wszystkim czwarta część serii nie będzie następczynią trzeciej. Ma to być zupełnie nowa produkcja, choć pojawi się jeszcze na konsole tej generacji. Pozostanie oczywiście zręcznosciowych charakter i niezła oprawa graficzna, ale teraz ma to wyglądać bardziej realistycznie. Dołożone zostaną m.in. nowe efekty akustyczne słyszane podczas wypadków, czyli chrzęst gniecionego metalu, huk pękających szyb, itp. Będzie też więcej deformacji.

Wyścigi odbywać mają się w ośmiu miejsach na świecie w Europie, USA i Azji. Potwierdzono już takie miasta, jak Hong Kong, Rzym, Detroid, czy Tokyo.

Drogi zostaną tak stworzone, by wymusić na graczach bardziej agresywniejszą jazdę, a niektóre mają być tak wąskie, by odległości pomiędzy pojazdami były małe i doprowadzały nieuchronnie do zderzeń. Ruch stanie się gęstszy, pojawi się też o wiele więcej ramp do skoków.

Przy opracowywaniu samochodów został zatrudniony Dan Walker, który wcześniej pracował m.in.: dla Jaguara, Nissana, Peugeota, czy Forda. Pojazdy zostaną podzielone na trzy kategorie: wozy wyścigowe, muscle cars oraz samochody do rozwalenia. Każdy z nich zostanie wyposażony w mnóstwo części, które podczas kraks mają się rozpadać i rozlatywać w różnych kierunkach.

Dodam, że grę tworzy firma Criterion, a ukaże się ona jesienią tego roku na PS2 oraz Xbox'a. Dwa pierwsze screeny znajdują się w naszej galerii.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)