Zmien skórke
Logo Polygamii

Senua może i nie miała łatwego życia, ale za to ma rzesze fanów

Twórcy Hellblade nie spodziewali się takiego sukcesu.

Listopad to był dobry miesiąc dla twórców Hellblade’a. Grę udało się sprzedać w ilości 500 tysięcy egzemplarzy, z czego ponad połowa powędrowała do użytkowników PC.

Podczas londyńskiego EGX Rezzed, dyrektor studia Ninja Theory, Tameem Antoniades, przyznał, że nie spodziewał się takiego sukcesu na blaszakach.

Postrzegaliśmy tę grę jako przeznaczoną głównie pod PlayStation 4. Spodziewaliśmy się o wiele wyższej sprzedaży na konsole niż na PC, a okazało się, że rozłożyła się ona po połowie. W przyszłości chcemy dołożyć wszelkich starań, by zadowolić graczy PC.

Kolejną rzeczą, która go dziwi, jest fakt, że sporo osób wybrało grę na klawiaturze i myszce, a nie za pomocą pada.

Zaskoczyło nas, że tak wiele osób wybrało grę za pomocą myszki i klawiatury. Z początku nieco zaniedbaliśmy kwestię sterowania, ale później udało nam się wydać łatki, które to poprawiły.

Przypomnę, że gra pojawiła się w sierpniu zeszłego roku i już w październiku Ninja Theory ogłosiło sukces sprzedażowy. W ciągu kilku następnych miesięcy przygody Senuy zostały docenione podczas kilku imprez branżowych, m.in. dostały aż pięć statuetek na prestiżowych British Academy Games Awards, o których pisałam jakiś czas temu.

Od 11 kwietnia Hellblade jest też dostępna na konsole Xbox (o czym pisał Adam Piechota). Zachęcam też do odświeżenia sobie recenzji Pawła Olszewskiego z sierpnia zeszłego roku, w której zwraca on uwagę na to, jak Hellblade rozszerza granice gier wideo.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

No to teraz wersja pudełkowa?

Bartosz Witoszka
Redaktor

To świetna gra i chciałbym, żeby powstało takich więcej. Psychologowie którzy grali w tę grę musieli być zachwyceni. Gratulację dla twórców i dla odtwórczyni głównej roli, kawał dobrej roboty.

Popularne wpisy

Popularne Gry