Zmien skórke
Logo Polygamii

Cyberpunk 2077. Twórcy pokazują z bliska Xboxa i model pojazdu z gry

Niby "No Future", a już w czerwcu u Ciebie w domu

Do tej pory specjalnej, limitowanej konsoli Xbox One X inspirowanej grą Cyberpunk 2077 mogliśmy się przyglądać jedynie na zdjęciach i w formie renderu w krótkiej reklamie. Teraz Microsoft wraz z CD Projekt RED pozwolili nam zapoznać się ze sprzętem z bliska i omówić inspiracje za nim stojące.

Bardzo “cyber” i zdecydowanie “punk”. Taki jest Xbox One X w limitowanej edycji Cyberpunk 2077. Monique Chatterjee, szefowa działu projektowania produktów Xbox złożyła wizytę w warszawskim biurze CD Projekt RED, by pokazać twórcom gry ukończoną konsolę.

Co ciekawe, cyberpunkowy Xbox składa się z kilku rodzajów faktur, a na każdej z nich jest element pochodzący od innej korporacji. Całość wygląda, jakby ktoś dokonał z każdej strony jakiegoś aktu wandalizmu.

Przemysław Juszczyk, główny projektant grafiki w CD Projekt RED nazywa wierzch konsoli kiczem, a spód, z logiem zespołu Samurai – stylem neo-militarnym.

Jednym z najbardziej wyróżniających się elementów jest turkusowy, neonowy blok na górze konsoli, który świeci się w ciemności. Co więcej, Microsoft po raz pierwszy umieścił także dodatkowe fluorescencyjne światło w szczelinie między czytnikiem płyt a przyciskiem zasilania.

Monique Chatterjee pokazała również, jak grana przez Keanu Reevesa postać Johnny’ego Silverhanda stała się głównym punktem odniesienia dla kontrolera. Jednym z najciekawszych elementów jest wydrapany napis “No Future” po prawej stronie pada. Jak podkreślił Juszczyk, zadbanie o najdrobniejsze detali sprawi, że sprzęt zostanie lepiej zapamiętany.

Oprócz tego Redzi pokazali również trójwymiarowy model pojazdu z gry – “Reaver”. Materiał jest uchwycony bezpośrednio z silniku gry i pokazuje obracający się w 360 stopniach pojazd. Dysponuje mocą 1000 koni mechanicznych, a korzysta z niego gang Wraith. Pokazanie “Reavera” było przy okazji pretekstem, by uczcić 5-rocznicę premiery filmu Mad Max: Na drodze gniewu.

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

“Jednym z najciekawszych elementów jest wydrapany napis “No Future” po prawej stronie pada.”
xD

Simplex
Użytkownik

A czy pytał ich ktoś czy zamierzają pokazać grę? Bo do rzekomej premiery zostały 4 miesiące, a jeszcze nikt poza twórcami gry nie miał możliwości w nią zagrać, co jak na grę zapowiedzianą 8 lat temu jest trochę dziwne.

Bartosz Witoszka
Redaktor

Zależy, co zostanie pokazane na tej czerwcowej prezentacji, ale również średnio mi się podoba, że jeszcze nikt oprócz ludzi ze studia w tę grę nie grał, choć już wiadomo o wszystkich gadżetach, jakie będzie można kupić (lub są już dostępne) 😀 Teraz robi się trochę z tego taki Star Citizen, który gdzieś tam istnieje, ale konkrety, które potwierdzałyby zapowiedzi? A na co to komu? Mamy figurki, gadżety i akcje marketingowo-PR-owe.

malyheman
Użytkownik

PR-owo to oni są bardzo sprawni. Podbijają bębenka. Więc jak dadzą w ręce demo, po tym jak wydrapali “No future” na padzie to ludziom gadki pospadają 😉

Ale konsola mi się podoba (pad zdecydowanie mniej – w sumie wcale).

Popularne wpisy

Popularne Gry