Zmien skórke
Logo Polygamii

Cthulhu zagrożony? Oby nie - Cyanide studio kupione przez Bigben Interactive

Francuskie studio może rozwinąć skrzydła... no chyba że ktoś mu je podetnie.

Bigben Interactive w czerwcu stanie się właścicielem francuskiego studia Cyanide. Transakcja opiewała na sumę 20 milionów euro.

W portfolio wydawcy znajdują się głównie symulatory sportowe (np. FlatOut4: Total Insanity). Kupienie tak doświadczonego studia pozwoli Bigbenowi na poszerzenie listy tytułów m.in. o gry przygodowe i strzelanki. Zapewni mu to też wysoką jakość przyszłych produkcji, Bigben ma bowiem ambicje zostać liderem gier AA.

Zaś Cyanide Studios istnieje już 18 lat i ma za sobą takie tytuły jak Of Orcs and Man, Styx: Master of Shadows czy Blood Bowl (oraz prawie 50 innych tytułów, w tym powstałych na licencji). Są jednym z największych studiów we Francji, które do tej pory było w miarę niezależne. Współpracowało do tej pory m.in. z Focus Home, którzy zainwestowali w kilka tytułów. Zresztą, niezależnie od przejęcia Cyanide przez Bigbena, wszelkie rozpoczęte już projekty mają zostać dokończone.

Styx: The Shadow Master

A współpraca z Bigbenem oznacza dla Cyanide? Przede wszystkim, spore wsparcie finansowe i marketingowe, czego zalet nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. Wydawca obiecuje, że studio będzie kontynuować pracę nad dotychczasowymi projektami i zachowa niezależność. Nie musimy zatem martwić się o losy Call of Cthulhu: The Official Video Game(o której to grze pisałam tutaj), zwłaszcza że prace nad grą są już na bardzo zaawansowanym etapie.

Mam nadzieję, że to samo dotyczy Werewolf: The Apocalypse, która niestety na razie jest jeszcze w proszku (pisałam o nim tutaj).

Na stanowisku dyrektora Cyanide pozostanie ten sam człowiek – Patrick Pligersdorffer, który podczas spotkania z wydawcą nie krył radości:

Ta współpraca umożliwi nam zwiększenie mocy produkcyjnych i pracę nad jeszcze większą ilością wartościowych gier

 

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

“W portfolio wydawcy znajdują się głównie symulatory sportowe (np. FlatOut4: Total Insanity)” – nazywanie FlatOut symulatorem sportowym to zdecydowana przesada. Jest to gra do bólu arcadowa. Ale tyle czepiania się 😉
Na pewno studiu wyjdzie to na dobre. Liczę, że inne Francuskie studio, The Spiders, również znajdzie kiedyś jakiegoś wydawcę, który będzie finansował ich gry, bo ma potencjał, ale brakuje mu pieniędzy.

Popularne wpisy

Popularne Gry