Zmien skórke
Logo Polygamii

Concrete Genie zadebiutuje jesienią tego roku

A w ruchu wygląda jak baśniowy prequel Infamous.

Sam nie wiem, dlaczego ubzdurałem sobie, że Concrete Genie – produkcja na wyłączność PlayStation 4 tworzona przez ekipę z PixelOpus (Entwined) będzie osadzoną w dwóch wymiarach platformówką z tym kreatywnym sznytem w postaci malowania „żywego” graffiti. Oraz z jakiego powodu uznawałem ją za coś niewartego szczególnej uwagi. Pokazówka z wczorajszego State of Play nie należała do przesadnie spektakularnych, ale miała w sobie wystarczająco uroku, by jesienią o tym tytule nie zapomnieć. Zwłaszcza w obliczu widma braku wielkich „eksów” na PS4.

W ruchu gra przypomina przedziwną miksturę Infamous: Second Son (sposób eksploracji otwartego miasteczka) oraz Okami (motywy malowania oraz „ożywiania” pogrążonego w ciemności świata), taką zdecydowanie w wersji „dla dzieci”. Znaczy nieco niewinną i baśniową. Magiczne stworki radośnie podążają po ścianach za swoim młodocianym twórcą (o, to może jeszcze trochę A Link Between Worlds?), wredne Bolki z osiedla chcą mu przetrzepać skórę, zatem brakuje tylko jakiegoś nośnego hitu z lat osiemdziesiątych oraz głębokiego głosu narratora, który czytałby hasło ze zwiastuna – „Jeśli nie możesz mieć przyjaciół, musisz ich sobie sam stworzyć”.

Serio, ja czekam. Ach, Concrete Genie również otrzyma wsparcie dla gogli VR. Jak coś.

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
3 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

Może zabrzmi to głupio, ale to jest dla mnie taka gra, dla której kupiłbym PS4, nawet teraz , pod koniec generacji. Wygląda… po prostu zapowiada się pięknie! Trochę jak Deiland.

Popularne wpisy

Popularne Gry