Zmien skórke
Logo Polygamii

Conan Unconquered nową grą studia Petroglyph

Czy zaskoczy równie pozytywnie, co Exiles?

Po całkiem udanym Conan Exiles (moja recenzja tutaj), Funcom nieco odżył i wziął się na poważnie za rozbudowywanie marki. Już rok przed premierą Exiles mówiło się, że po przeprowadzeniu gry przez fazę wczesnego dostępu, twórcy na poważnie zamierzają wziąć się za produkcję kolejnego tytułu z tego uniwersum. Dziś natomiast o owym projekcie usłyszeliśmy – czas na Conan Unconquered.

Zgodnie z pierwszymi przypuszczeniami padło tym razem na grę raczej singlową.”Raczej” ponieważ pojawi się też opcja gry w kooperacji. Pewnym zaskoczeniem jest natomiast fakt, że będzie to RTS z aktywną pauzą. Naszym zadaniem podczas gry będzie wznoszenie własnych osad, bronienie się przed atakiem kolejnych wrogów, a następnie ulepszanie bazy. Poza tym klasycznie będziemy zbierać surowce i opracowywać nowinki technologiczne celem rozwoju.

Wiadomo też, że w grze pojawić ma się element losowy. Nie wiadomo przy tym, jak ma wyglądać sama struktura kampanii, ale dobrym tropem w tej sprawie jest fakt, że prace nad grą zlecono developerom z Petroglyph, twórcom między innymi Gray Goo czy gier spod znaku gwiezdnych wojen.

Autorzy jako główną inspirację wymieniają jednak steampunkowe They Are Billions. Można więc spodziewać się, że istotą zabawy będzie raczej przetrwanie, niż wykonywanie misji w stylu Starcrafta. Pierwszy zwiastun już jest, a premiery należy spodziewać się w przyszłym roku.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry