Zmien skórke
Logo Polygamii

Comar Barbarian (pierwsze wrażenie)

Obejrzeliśmy nową polską grę dla dzieci. Podobała się.

Comar Barbarian (pierwsze wrażenie)

Obejrzeliśmy nową polską grę dla dzieci. Podobała się.

“Comar Barbarian”

Umięśniony insekt

Obejrzałem demo gry, choć trudno wyrokować na takiej podstawie, myślę jednak, że gra zainteresuje młodego odbiorcę.

Jest to platformówka przeznaczona dla osób w wieku 8-14 lat. Pierwsze wrażenie to oczywiście kolorowa grafika, ręcznie malowane tła, intrygujące postaci o ciekawych imionach (mnie szczególnie do gustu przypadł podróżnik Tony Szalik).Wcielić możemy się w jedną z dwóch postaci, tytułowego Comara Barbarzyńcę – masywnego insekta, lub w samuraja Ronina Romka. Nasi bohaterowie znajdują się na dzikiej i tajemniczej wyspie zamieszkałej przez dwa zwaśnione plemiona – Żółwiaki i Ślimanczeros. Muszą znaleźć Xsięgę Czarów, a w tym przeszkadzają tajemniczy Magowie i Mrówkodercy.

Gra łączy w sobie elementy przygodowe z elementami akcji, więc nie może być zbytnio przesłodzona. Z przemocą autorzy poradzili sobie klasycznie bezkrwawo, postać pokonana znika lub zamienia się w… ser. Rozgrywka jest nieliniowa. Możliwy jest dowolny wybór kolejnych epizodów, można także wrócić do etapu, który już przeszliśmy. Będzie też łatwy poziom, gdzie elementy aktywne są wskazywane strzałką z opisem, co dalej. To dobra wiadomość dla rodziców. Nie będą musieli ukradkiem dzwonić do producenta z pytaniem “jak dojść do…?”, żeby dziecko im już dało spokój.

rdt

Producent: DGU

Dystrybutor: CD-Project

Wymagania sprzętowe: Pentium II 233 MHZ, 32 MB RAMu, CD-ROM 12x lub szybszy, karta grafiki zgodna z DirectX oraz karta dźwiękowa zgodna z DirectX, DirectX 7.0 lub nowszy.

Cena: nieznana

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry