Zmien skórke
Logo Polygamii

Co z nową grą z seriii Vampire: The Masquerade?

Paradox kontynuuje swoją enigmatyczną kampanię marketingową.

Najpierw pojawił się portal randkowy o nazwie Tender, o nietypowej procedurze zakładania konta, pozbawiony romantycznej otoczki, nieco trącący sekciarstwem. Potem polityka Tendera znalazła się pod lupą serwisu Trust No More, którego twórcy zdawali się sugerować, że Tender ma inny, ukryty cel. W końcu na sobotę zostało zapowiedziane wydarzenie, które miało miejsce w Nowym Jorku. Wprowadzenie do tej nietypowej kampanii marketingowej Paradoxu przedstawiłam Wam w piątek. Wtedy też, podobnie jak cała rzesza spragnionych produkcji o wampirach (tych nie świecących w słońcu i nie uganiających się za nastolatkami, ale też nieco ciekawszych niż w Vampyrze) oczekiwałam konkretów na temat nowej gry w uniwersum Świata Mroku.

Ale okazało się, że Paradox postanowił jeszcze potrzymać nas w niepewności.

Podczas długiego streama można było obserwować grupę ludzi przebywających w czymś na kształt escape roomu urządzonego w egipskich klimatach. Możecie obejrzeć całość poniżej… ale wierzcie mi, nie ma tam zbyt wiele akcji.

Oglądaj Tender Beta Control Group od użytkownika TenderBeta na www.twitch.tv

Potem pojawiło się nagranie przedstawiające skryte w mroku wybrzeże z Santa Monica, a dokładniej – molo. Przypomnę, że miasto to grało ważną rolę m w Vampire: Bloodlines, zaś jego księżna, Therese Voerman, należała do jednej z ciekawszych przedstawicielek swojego klanu (zresztą, jej siostra też).

Pod koniec streama mogliśmy ujrzeć notatkę podpisaną przez Malcolma Chandlera, CEO Tendera:

Tutaj notatka pochodzi ze strony Trust No More (zresztą, w tym konkretnym wpisie znajdziecie kilka ciekawych kodów QR – niektóre prowadzą na stronę Tendera, inne zawierają wiersze…), ale na streamie można było ujrzeć ją w pełnej wersji. Wynika z niej, że 21 marca w San Francisco odbędzie się bardzo ważne wydarzenie. Tak się składa, że między 18 a 22 marca we wspomnianym mieście trwać będzie Game Developers Conference.

Jest zatem bardziej niż pewne, że tego dnia w końcu nastąpi oficjalna zapowiedź nowej gry z uniwersum Świata Mroku. Lista nawiązań jest już zbyt obszerna.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TheMisterA
Użytkownik

Pytanie jak to ma wyglądać. Paradox to nie jest bogaty wydawca, wręcz bym powiedział bardzo niszowy. Kasę trzepią na strategiach i “wielkich strategiach”, wydali też pierwsze Pillarsy i tyle. Vampyr był od podobnego kalibru wydawcy i no to było widać.
Oczywiście, jeżeli dostaniemy RPG na 30h to może to mieć sens (F*ck open worlds!), może to będzie gra w bardziej klasycznej formie (Pilarsy, Original Sin), ale to nie połączy się z klasyczną grą.
No i na koniec, kto dzisiaj uciągnie taką markę i skomplikowaną mechanikę. Obsidian już nie z takich wolnych strzelców. Ktoś zagwarantuje jakiś poziom przy RPG 3d?

kabotyn
Użytkownik

Dla mnie konkret.
Aktualna polityka wydawnicza Paradoxu, wskazuje na dalszą specjalizację w niszy o której wspominałeś.
“Kasę trzepią na strategiach i “wielkich strategiach”, wydali też pierwsze Pillarsy i tyle”.
Nie tylko tyle w kwestii ruchów wydawniczych: https://www.paradoxinteractive.com/en/section/investors/
W związku z powyższym po cichu liczę na solidnego nie action rpga z solidną narracją (jestem naiwniakiem)
Swojego czasu dużo się pisało o tym co CCP wyprawiało z IP White Wolfa, gorzej raczej nie będzie.
Jak na moje oko Paradox obraca grubym hajsem, a na pewno nadal większym niż Focus Home Interactive.

Lord Bart
Użytkownik

Ja tam właśnie instaluję sobie Clan Quest 4.0 i tak sobie myślę, że jak im coś nie wyjdzie, to niech chociaż zostawią pole do popisu dla moderów. I wszyscy będą happy.

Popularne wpisy

Popularne Gry