Zmien skórke
Logo Polygamii

Co z Age of Mythology?

Powróci, o ile fani będą tego bardzo chcieli.

Cykl strategii czasu rzeczywistego Age of Empire ma w sercach graczy specjalne miejsce, a kolejne informacje o odświeżonych wydaniach trzech pierwszych części czy o zbliżającej się powoli “czwórce” rozbudzają wspomnienia fanów. Przypominam o nadchodzącym remasterze “dwójki”, który swoją premierę będzie miał już czternastego listopada. Początki cyklu sięgają końcówki lat 90. czyli schyłku popularności RTS-ów, a wtedy właśnie, poprawcie jeśli się mylę, wyszło kilka naprawdę kultowych produkcji z tego gatunku.

Nieco zapomnianym, ale bliskim memu sercu, jest spin-off głównej serii, Age of Mythology, który od razu kupił mnie wykorzystaniem greckich, nordyckich i egipskich mitów. Wszytsko była zapakowane w całkiem zgrabną fabułkę, w której śledzimy losy Arkantosa, atlantyckiego wojownika, który między innymi pomaga w podbiciu Troi. Jako dzieciak naprawdę dużo czasu spędziłem przy tej grze, choć nigdy nie miałem jej na własność. Wydanie rozszerzone z dodatkiem The Titans dostał mój brat cioteczny, ale on miał za słaby komputer, więc gra bardzo często lądowała u mnie.

Cztery lata temu gra dostała kolejny dodatek – Tale of the Dragon przenosi nas do starożytnych Chin. Teraz z kolei Adam Isgreen, dyrektor kreatywny serii Age of…, wspomina, że są otwarci na zrobienie z Age of Mythology czegoś nowego:

Age of Mythology znajduje się teraz w bardzo ciekawym miejscu. Możemy przygotować kolejne, rozszerzone wydanie albo zrobić coś większego, tworząc reboot czy nadając grze zupełnie nowy kierunek. Opcji jest tak wiele, że nie wiem teraz, na którą się zdecydujemy. Chcemy uszczęśliwiać naszych fanów, a jeśli oni faktycznie oczekują od nas odświeżonego wydania, to poważnie rozważymy jego stworzenie.    

Na razie nie ma żadnych potwierdzonych wiadomości dotyczących tego, kiedy w ogóle możemy się spodziewać czegoś związanego z Age of Mythology, ale w branży elektronicznej rozgrywki takie słowa raczej rzadko rzucane są na wiatr.

Bartek Witoszka

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GThoro
Użytkownik

Prostagma!

LorDex
Użytkownik

> który swoją premierę będzie miał już listopada.

którego?

Popularne wpisy

Popularne Gry