Zmien skórke
Logo Polygamii

Co jesteś gotów zrobić, byle nie grać na pustynnej mapie w PUBG-u?

Tupiesz nóżką? Piszesz negatywne recenzje na Steamie? Czy może kasujesz pliki gry?

Co robisz, kiedy nie lubisz jakiejś mapy w grze multiplayer? Pierwszą nasuwającą się odpowiedzią jest zapewne: „Po prostu nie wybieram jej w przeglądarce”. Problem w tym, że nie wszystkie gry rzeczone przeglądarki mają. Na przykład taki PUBG, gdzie po prostu dołącza się do rozgrywki bez wpływu na to, na jakiej mapie będzie się ona odbywać.

To oczywiście żadna przeszkoda dla pecetowców, którzy tak znielubili Miramar, pustynną mapę w PlayerUnknown’s Battlegrounds, że po prostu kasują jej pliki z katalogu gry. Nie jest to rozwiązanie idealne, bo matchmaking nie zacznie nam w takiej sytuacji nagle wybierać dużo bogatszej w zawartość Erangel – czyli tej pierwszej, od której PUBG zaczynał. Zamiast tego zostaniemy po prostu wyrzuceni do lobby, gdzie znowu będzie trzeba kliknąć „Play” z nadzieją, że tym razem wrzuci nas do innego worka. Ale hej, jeśli pomysł wydaje się głupi, lecz działa, to nie jest głupi.

Na Reddicie znajdziecie szczegółową instrukcję, jak wyrzucić Miramar z gry, a jeśli chcecie szybko do niej wrócić (albo wkurza was Erangel), możecie posłużyć się programem, który wszystko zrobi za was.

Co na to PUBG Corp. i Bluehole? Twórcy zdają się dostrzegać problem i w najnowszej aktualizacji nieco zmienią mapę tak, by była bardziej interesująca dla graczy. Dodane zostaną, między innymi, nowe budynki, osłony czy dodatkowe trasy, po których będzie można poruszać się pojazdami. Poprawione zostanie też spawnowanie się sprzętu w niektórych obszarach, a docelowo gra otrzyma możliwość wyboru mapy przed rozgrywką, choć na razie brak szczegółów, kiedy miałoby to nastąpić.

A ja w PUBG-a już nie gram i nawet niespecjalnie miałem okazję sprawdzić Miramar. Pierwsze dwie godziny były naprawdę przyjemne. Kolejnych dziesięć też, ale potem uświadomiłem sobie, że ten typ zabawy nie do końca mi pasuje i do kolejnych rozgrywek musiałem się zmuszać.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
7 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kaolik
Użytkownik

Idioci, daliby wybór w menu, jaką mapę chcesz grać, tak samo tyczy się sprawa z pogodą… po cholerę usuwali mgłę i deszcz, mogli dać pstryczek – “Chcę grać na mapach z mgłą lub deszczem.” Myślę, że wtedy 100% graczy by było zadowolonych.

Samuro
Użytkownik

Jeszcze ustawienie FPP na domyślny

Marrond
Gość
Marrond

Jakieś 3 casuale dały Ci minusa ^^

matias
Użytkownik

Casuale ? To właśnie tryb FPP został wprowadzony dla casuali, którzy nie potrafili sobie poradzić z przewagą przeciwnika w trybie TPP. Każda gra tego typu
(w którą grałem) projektowana była na bazie TPP. Osobiście nic nie mam do trybu FPP, ale wydaję mi się że został wprowadzony kiedy fala graczy CS:GO zmieniła “branżę”.

yanusz
Użytkownik

Usprawiedliwiaj się dalej.

matias
Użytkownik

Z czego mam się usprawiedliwiać ? Większość graczy nie rozumie mechaniki TPP tej gry.

mcklop.
Użytkownik

E tam, Miramar naprawdę jest do poprawy. O ile na początku był fajną nowinką, to po jakimś czasie zgodnie z drużyną stwierdziliśmy, że brak w nim tego czegoś. Ba, chociażby właśnie jakichś mniejszych osad. Łapiemy się na tym, że nie ma żadnego miejsca na pustynnej mapie, do którego chcemy skakać.