Zmien skórke
Logo Polygamii

Co dalej z Hitmanem? Szanse na drugi sezon jednak są

A marka ma zostać przy IO Interactive.

Plotki i ploteczki, ale co począć – myślę, że fani Agenta 47 zasługują na coś, co ich pokrzepi po zaskakującej wiadomości, że przyszłość IO Interactive wisi na włosku. Pisałem już o tym, jak dziwnie brzmi wiadomość o chęci pozbycia się studia przez Square Enix pół roku po tym, jak znalazło sobie ono nowe biuro, odświeżyło logo i zapowiedziało prace nad jakąś zupełnie nową marką.

W tamtym momencie chyba każdemu po głowie musiały chodzić dwa pytania dotyczące przyszłości Hitmana – co z drugim sezonem i co z samą marką. Wlejmy więc do tej beczki dziegciu kilka łyżek słodkiego miodu.

Niemiecki Gamestar informuje, że z zaufanych źródeł dowiedział się, że marka Hitman zostanie przy IO Interactive. To ważne nie tylko dlatego, że pewnie nikt nie zrobiłby nowej gry lepiej. Agent 47 to znakomita przynęta na potencjalnych nabywców, a trzeba pamiętać, że jeśli kupiec się nie znajdzie studio najpewniej zostanie zamknięte.

Te same źródła informują, że prace nad drugim sezonem epizodycznego Hitmana wciąż trwają i ekipa jest mniej więcej na półmetku. Może to potwierdzać ćwierknięcie IO Interactive z dnia komunikatu Square Enix, w którym studio zapowiadało, że póki co sprawy nie komentuje i dalej tworzy gry.

Ale powrotu 47 nie należy spodziewać się w tym roku. Gamestar wróży premierę w przyszłym. Oby nie było to ostatnie tchnienie studia. Samo IO ma ponoć wydać w tym tygodniu jakiś komentarz. Liczę, że potwierdzi on powyższe plotki.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
5 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Pal licho Hitmana, mam nadzieję że Duńczycy uwolnieni z łańcuchów Square Pachinko Enix zajmą się Kane and Lynch.

rorkdcr
Gość
rorkdcr

Pachinko? Chyba szanowny pan pomylił z konami.
Anyway, IO nie zrobiło dobrej gry od bodaj 10 lat, kane and lynch było co najwyżej poprawne, hitmany od 3 ostatnich gier są zagubione i same nie wiedzą czym chcą być.

Aimagylop
Użytkownik

Faktycznie mogło mi się pomylić z Konami, nie mniej jednak Square weszło w ten biznes rok temu. Co do Hitmanów zgadzam się w 100%.

borek921
Użytkownik

Absolution to nienajgorsza gra, nie sprawdziła się jedynie jako gra spod szyldu “Hitman”, a HITMAN to najlepsza gra z tej serii, takze nie do konca wiem o co ci chodzi, no ale kazdy ma zdanie do wlasnej opinii 🙂

Venasque
Użytkownik

W pełni się zgadzam, ale jesli ktoś pamięta tylko premierę a potem nie zagrał to będzie miał taki niesprawiedliwy obraz.

madoc
Użytkownik

Chciałem już krzyknąć “Blood Money”, ale potem sprawdziłem, że ta gra wyszła 11 lat temu. Ciężko uwierzyć.