Zmien skórke
Logo Polygamii

Cliff Bleszinski jednak nie zamierza już wracać do tworzenia gier

Dłuższy urlop został przemianowany na emeryturę. Ale...

Cliff Bleszinski, kojarzony dawniej z serii Gears of War, a ostatnio z porażki, jaką poniosły jego ambitne, acz kiepsko reklamowane LawBreakers, ogłosił przed weekendem na Twitterze, że wycofuje się z branży i nie będzie już tworzył kolejnych gier. W przypadku Cliffa nie ma oczywiście pewności, że producent rzeczywiście wywiąże się i z tej obietnicy. Zwłaszcza w obliczu różnych ambitnych pomysłów, które ogłosił tuż po porażce skleconego naprędce ratunkowego Battle Royale pod tytułem Radical Heists.

Zobaczymy… Nie będę ukrywał, że za samym bohaterem newsa nie przepadam i ucieszyłaby mnie perspektywa jego nieobecności w mediach growych. Mniej fochów i absolutnej nieomylności przy spisku całego świata, kiedy akurat coś nie wyszło… Z drugiej strony będę tęsknił za jego sporym jednak talentem, bo Girsom trzeba co królewskie oddać. W LawBreakers nie miałem natomiast okazji zagrać, ale i tu wiele jest głosów na temat tego, że sama jakość gry miała najmniejszy wpływ na porażkę.

Pozostaje też kwestia finansowania projektu. Bleszinski odpowiada w Tweecie także na zarzuty odnoszące się do braku zwrotów pieniędzy. Okazuje się, że kasa była, ale poszła na wynagrodzenie dla pracowników i ubezpieczenie, płacone nawet tuż po zamknięciu studia. Cliff wspomina też, że przez ostatnie dwa lata nie wypłacił sam sobie pensji. Cóż, dbanie o swoich pracowników może i jest sensowne, ale to kolejne ostrzeżenie dla graczy przed pochopnym inwestowaniem pieniędzy…

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kabotyn
Użytkownik

Co za palant
comment image:

daArgh
Użytkownik

Zapłacił wszystko co miał i nadwyżkę i palant? Bo powiedział, że więcej? Kaman.

larrylurex
Użytkownik

I całe szczęście.
Branża na pewno na tym skorzysta 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry