Zmien skórke
Logo Polygamii

Chiński rząd ogranicza czas grania dla osób poniżej 18 roku życia.

Co można zrobić w 90 minut?

Doskonale pamiętam, jak podczas jednych wakacji rodzice wprowadzili zakaz na komputer. Wtedy dwie godzinny dziennie wydawało się niczym. “Co można zrobić przez tyle czasu? Nawet nie opłaca się włączać. Bez sensu.” – pewnie nie byłem odosobniony w tych przemyśleniach. Dziś dwie godziny to mój cały wolny czas, jaki mogę poświęcić na wyjście z dziewczyną do kina, poczytania książki czy obejrzenie jakiegoś anime na Netfliksie. I gdzieś tam na końcu są jeszcze gry. Jak to się priorytety zmieniły przez te kilkanaście lat.

Chiński rząd również zmienia priorytety i w trosce o zdrowie dzieci i młodzieży ogranicza czas, jaki młodzi ludzie mogą przeznaczyć na gry wideo. Dokładnie będzie to 90 minut dziennie w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), zaś w weekendy i święta będzie można trochę poszaleć i pograć aż trzy godziny.

Skąd te restrykcje? Po tym, jak niedawno uzależnienie od gier wideo trafiło na listę Światowej Organizacji Zdrowia coraz więcej osób traktuje samo medium, jako problem, nie zauważając przy okazji, że tak naprawdę uzależnić można się od wszystkiego. Jakiś czas temu pisałem dla Was pozwie zbiorowym przeciwko Epic Games o braku informacji o możliwym uzależnieni się podczas rozgrywki w Fortnite’a.

Restrykcje dotyczą również zakupów w grach – na rynku chińskim dominują produkcje sieciowe wydawane w modelu free-to-play, a co za tym idzie, pełno w nich mikropłatności. Od teraz dzieci w wieku od 8 do 16 lat mogą miesięcznie przeznaczyć na zakupy 200 juanów (około 110 zł), a nastolatkowie do 18 roku życia 400 juanów (około 220 zł).

Kontrolę nad tym, czy użytkownicy w trakcie logowania podają prawdziwe dane ma sprawować system oparty na nazwiska, który jest opracowywany przy współpracy chińskich producentów gier i policji.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
5 Komentarze
1 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trikson
Użytkownik

“Dziś dwie godziny to mój cały wolny czas, jaki mogę poświęcić na wyjście z dziewczyną do kina, poczytania książki czy obejrzenie jakiegoś anime na Netfliksie”

Nie chcę moralizować, ale coś mało tego czasu wolnego. Życie jest jedno, nie warto go całego spędzać w pracy.

Aimagylop
Użytkownik

Iście Chiński pomysł.
A czy dotyczy to też więźniów na wirtualnych farmach?

Lord Bart
Użytkownik

老大哥
Walka państwa o zdrowie dzieciaków, skoro rodzice nie są w stanie sobie z tym poradzić, jest rzeczną słuszną, ale pozostaje pytanie o granice, zwłaszcza w zaglądaniu do portfeli.

Kalimdor
Użytkownik

Początek końca Chińskiej Republiki Ludowej 🙂

mirek83
Użytkownik

Mniej gów….rzy w necie to zawsze jest dobra opcja. W Polsce tym bardziej.

Popularne wpisy

Popularne Gry