Zmien skórke
Logo Polygamii

Children of Morta - debiutancki zwiastun przepięknej, pixel-artowej opowieści

Cud, miód i orzeszki ziemne. Zapowiada się piękna, baśniowa przygoda.

W serwisie YouTube zagościł debiutancki zwiastun nowej gry od studia DeadMage. Sami twórcy określają ją, jako “unikalne połączenie action RPG roguelike z narracją i przygodą”. Już pierwszy rzut oka pozwala stwierdzić, że tytuł ten zapowiada się naprawdę ciekawie.

Na razie o grze nie wiadomo zbyt wiele. Wpis na blogu developera zdradził jedynie zarys fabuły, mającej opierać się na poznaniu historii rodziny, która poprzysięgła bronić Góry Morta. Niestety, ale bóg wspomnianej góry został opętany i zamienił wszystkie stworzenia w krwiożercze potwory. Oczywiście to na naszych barkach spoczywa przywrócenie porządku.

Połączcie klasyczny baśniowy schemat z przepiękną pixel-artową stylistyką,  a otrzymacie Children of Morta. Trzymam za ten tytuł kciuki i gorąco go dopinguję. Dead Mage to studio z potencjałem, jednak nie udało im się jeszcze stworzyć tytułu zapewniającego renomę. Być może będzie nim właśnie Children of Morta. Czy tak się stanie, czy nie, z pewnością go dla Was sprawdzimy.

Data premiery nie jest jeszcze znana. Wiemy jedynie, że Dead Mage celują w rok 2015. Children of Morta pojawi się na komputerach z systemami Windows, Linux oraz Mac.

[Źródło: Eurogamer]

Oskar Śniegowski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry