Zmien skórke
Logo Polygamii

CD Projekt Red przeskoczył Ubisoft

Redzi przejmują Europę. Reszta świata drży

Kolejny dzień, kolejny rekord CD Projekt Red. Kiedy przeskoczyli już prawie wszystkich gigantów na polskiej giełdzie, przyszedł czas na kolosów europejskich. I tak w piąte urodziny “Wiedźmina 3”, Redzi łyknęli nie byle kogo bo Ubisoft, a więc prawdziwego kolosa.

Mniej zorientowanym przypomnijmy. Ubi wydaje kilka gier rocznie – tylko rok temu było ich sześć. A wśród nich m.in. “The Division 2”, “Ghost Recon Breakpoint” czy “Far Cry: New Dawn”. Studio rozsiane jest po całym świecie, istnieje od lat 80. i zatrudnia przeszło 10 tys. osób.

Redzi w ubiegłym roku wydawali w zasadzie tylko porty swoich tytułów na Switcha i całą parę kierują w zbliżający się wielkimi krokami “Cyberpunk 2077”. Nie przeszkodziło im to zostać największym producentem gier wideo w Europie.  Za jedną akcję CD Projektu trzeba zapłacić ok. 380 zł, a kapitalizacja całej spółki wynosi 36,5 mld zł. Dla porównania: Ubisoftu – 35,6 mld zł.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Bart
Użytkownik

Łyknęli XD Mniej zorientowanym przypominam, że nie bardzo można porównywać spółki notowane na różnych giełdach, mające zupełnie różną strukturę, dodając do tego ryzyko walutowe itp,? To że maluch pali na setkę mniej niż Ferrari to nie znaczy, że polski fiacik “łyka” włoskie dzieło sztuki.

Dramat jest z tym bezrozumnym hajpem na CDP – zrobili jeden tytuł, od którego ciągle chcą odcinać kupony, drugi jakoś ukrywają, obydwa zresztą są na licencjach, a nie jako pomysł własny – ale oczywiście są najlepsi na świecie. No i polscy, a to zamiata wszystko inne.

Te nadwiślańskie kompleksy.

AntoniNasObroni
Użytkownik

A twój bezrozumny hejt na CDPR wiecznie żywy co? Mówisz o kompleksach a sam prezentujesz ten typowy polaczka-cebulaczka co jak jeden rodak się wybije ponad to ciemnogrodzkie szambo to trzeba go ściągnąć w dół żeby wiedział gdzie jego miejsce? Czy może coś bardziej osobistego? Gdzie cię CDRP, dotknął? Opowiedz! :).

Popularne wpisy

Popularne Gry