Zmien skórke
Logo Polygamii

Capcom zaczął wrzucać na swoje media społecznościowe wpisy powiązane z Resident Evil 3

Czy to znak, że zbliża się zapowiedź remake'u? A może ktoś sobie tylko żartuje...

Wygląda na to, że Capcom szykuje się powoli do zapowiedzi remake’u Resident Evil 3. W ostatnim czasie przedstawiciele firmy najwyraźniej dobrze się bawią, wrzucając na media społecznościowe serii (profile na Facebooku oraz Twitterze) zagadkowe wpisy, w których fani doszukali się odniesień właśnie do Nemesis. Zaczęło się od grafiki przedstawiającej Jill Valentine, główną bohaterkę Nemesis ściganą przez tytułowe potwory.

I towarzyszące wpisowi pytanie “Czy czułeś kiedyś, jak ktoś cię obserwuje….?”, będące cytatem pochodzącym właśnie z trzeciej odsłony.  Kolejny wpis jest już bardziej zagadkowy i przedstawia Claire z Resident Evil 2 stojącą obok dziury w ścianie i podpis “Ktoś lub coś nie zrozumiało idei drzwi… jak sądzicie, co stało się z tą ścianą”. Oczywiście wydarzenia z Raccoon City szybko powiązano właśnie z Nemesis, prawie nieśmiertelnymi bestiami, wokół których toczyła się opowieść z oryginału.

Takie wpisy nie muszą jeszcze o niczym świadczyć (ale jakoś nie wyglądają na przypadek), a to, że remake Resident Evil 3 powstanie jest raczej pewne – zwłaszcza, że po bardzo udanej i popularnej wśród graczy odnowionej “dwójce” logicznym byłoby pójście za ciosem. Nie wiadomo jeszcze kiedy nastąpić ma oficjalna zapowiedź, ale najbliższa dobra okazja ku temu to zbliżające się E3. Nieoficjalnie mówi się o tym, że gra miałaby trafić na rynek już w 2020 roku.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Biorąc pod uwagę sukces REmake 2, zapowiedź trójki była kwestią czasu. RE3 to mój ulubiony Resident i wierzę, że REmake 3 będzie mega. Już w dwójce miasto wyglądało niesamowicie.

Popularne wpisy

Popularne Gry