Zmien skórke
Logo Polygamii

Cały świat już ma, a my nie. Czy zagramy kiedyś w Skyrim: Dawnguard na PC?

Dziś na Steamie pojawił się pierwszy duży dodatek do Skyrima – Dawnguard, wcześniej dostępny tylko na Xboksie 360. Nie można go jednak kupić w Polsce. Dlaczego? I czy to się zmieni?

Zacznijmy od tego, że Skyrima w ogóle nie można kupić w Polse na Steamie. Można (a nawet trzeba) go tam co najwyżej zarejestrować po zakupie w wersji pudełkowej. To efekt – najprawdopodobniej – wewnętrznych ustaleń między producentem – Bethesdą – a Valve, właścicielem Steama.

To prawdopodobnie właśnie z tego też powodu na platformie cyfrowej dystrybucji Valve nie pojawił się też dziś dodatek Dawnguard. W końcu skoro nie ma gry, to jakim cudem miałoby być rozszerzenie do niej?

Fani Skyrima winą obarczają Cenegę. Dla polskiego wydawcy sytuacja wygląda nieciekawie, oburzeni gracze odzywają się nawet na oficjalnym Facebooku firmy:

źródło: http://www.facebook.com/CENEGA/posts/403292499729737

Co na to Cenega? Oficjalnego stanowiska brak.

Mamy jednak także dobrą wiadomość w tym średnio wesołym zamieszaniu. Z dobrze poinformowanych źródeł udało nam się dowiedzieć, że Dawnguard powinien trafić na Steam w Polsce już w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu godzin. Będzie to podobno wersja angielska, ale zgodna z tą wydaną w Polsce w pudełkach. Polonizacja rozszerzenia też najprawdopodobniej jest w planach.

Potwierdza to zresztą wypowiedź samej Cenegi na wspomnianym Facebooku:

źródło: http://www.facebook.com/CENEGA/posts/403292499729737

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się prawdziwe i niedługo także gracze w naszym kraju będą mogli cieszyć się z dodatku do jednej z najlepszych gier ubiegłego roku.

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry