Zmien skórke
Logo Polygamii

Byli twórcy z Telltale stworzyli nowe studio

Adhoc zajmie się tworzeniem dość podobnych gier, co nieistniejący już protoplasta.

Tuż po upadku Telltale pracę z dnia na dzień straciło wielu developerów. Niedawno wielu z nich pochwaliło się jednak nowym miejscem zatrudnienia. Czterech bardziej doświadczonych stażem ludzi z firmy dogadało się i stworzyli Adhoc Studio. Pod swoje skrzydła przygarnęli też oczywiście innych pracowników dawnego Telltale. Czym będą zajmować się teraz? Obszar zainteresowań developerów nie ulegnie drastycznym zmianom i wciąż tworzyć będą interaktywne filmy. Tylko chyba będą to jeszcze bardziej filmy, niż gry…

Zapewne nie ma co liczyć na bardziej rozbudowany gameplay, bo twórcy porównują wręcz swoje dzieło do Bandersnatcha, specjalnego odcinka Black Mirrora, wrzucającego do filmu odrobinę interaktywnych elementów. Więcej na jego temat pisał miesiąc temu Dominik. Może chociaż bez nadmiernie opresyjnego szefostwa nad głową, będą mieli trochę więcej swobody twórczej i skończą się stare błędy takie jak skupywanie licencji na znane marki i taśmowa produkcja korzystających z jednakowych sztuczek gier.

Twórcy ciepło wypowiadają się też o platformach streamingowych i niewykluczone, że właśnie postawienie na nie i oferowanie gier w takiej formie jak wspomniany Bandersnatch na Netfliksie będzie jakimś powiewem świeżości. Zresztą o współpracy producenta seriali z Telltale słyszało się jeszcze przed upadkiem studia – może więc jego miejsce zajmie właśnie Adhoc? Nowy projekt studia w pełni zapowiedziany zostanie za jakiś czas.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
0 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MrDraiger
Użytkownik

I jak nazwa studia sugeruje, będą tworzyć i wypuszczać w odcinkach gry na gorąco/na bieżąco? Podziękuję

domyslnik28
Użytkownik

No z nazwą, to średnio trafili XDDD

szczwanygapa
Użytkownik

Wróżę im świetlaną przyszłość 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry