Zmien skórke
Logo Polygamii

Budżet na Star Citizena jest już bezpieczny

Twórcy gry skutecznie zabezpieczyli się przed niecierpliwymi fanami, próbującymi wycofać wsparcie finansowe.

Twórcom Star Citizena najwyraźniej nie bardzo spieszy się do premiery. Wciąż walczą, by spełnić złożone już gigantyczne obietnice, wciąż zbierając pieniądze na dokończenie gry. Z zebranych 6 lat temu na Kickstarterze ponad 4 milionów zrobiło się już prawie 200. Tyle, ile wyniósł budżet GTA V. Tylko do mety wciąż daleko…

Użytkownicy już dawno zaczęli się więc niepokoić o los swoich pieniędzy. Po aktualizacji regulaminu gry powodów do obaw natomiast przybyło. Takowy nie gwarantuje już bowiem refundacji, jeżeli ktoś chciałby odzyskać zainwestowane w grę pieniądze. Do tego czasu można było wystąpić do firmy o zwrot zainwestowanych pieniędzy, ale te czasy już bezpowrotnie, zdaje się, minęły.

Twórcy zapisali niby w regulaminie, że prawo nie działa wstecz, a więc wszyscy, którzy dokonali wpłat jeszcze przed zmianą regulaminu, mogą uzyskać refundację. Co ciekawe jednak inną linię obrony przyjęli po tym, gdy zostali pozwani przez jednego z użytkowników. Dokonał on wpłaty jeszcze przed zmianą zasad, a mimo to przegrał, bo sąd uznał ważność obecnego regulaminu.

Zatem sponsorom nie pozostaje już nic innego jak tylko rozsiąść się wygodnie w fotelu i czekać na premierę pełnej wersji. Może kiedyś w końcu nastąpi…

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

11
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
6 Komentarze
5 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

To można zmieniać regulamin? To chyba dobitnie pokazuje, że na premierę nie ma co raczej liczyć. Brak słów po prostu, w tym momencie pokazali palec wszystkim osobom, które wpłaciły na to pieniądze.

PentaStar
Użytkownik

Zmiany w regulaminie to nie czary. Robi to Steam, robią to banki, robi multum innych podmiotów. A gra wyjdzie (kiedyś), tylko najpewniej będzie to ulep różnych, niespasowanych ze sobą różnych pomysłów… Bardzo drogi ulep…

SC wydawało się ciekawym projektem (do pewnego momentu), ale nie żałuję, że kupiłem jednak Elite: Dangerous.

Bartosz Witoszka
Redaktor

No ok, ale to chyba niezbyt dobrze świadczy o samych twórcach, zwłaszcza, że są finansowani przez fanów. Więc taka zmiana regulaminu nie jest ok wobec osób, które wsparły ten projekt.

PentaStar
Użytkownik

Oczywiście, świadczy o nich jak najgorzej – ale chyba sobie zrobili kalkulację PRu na $ i wyszło, że te drugie są fajniejsze (i ważniejsze).

Chciałbym (bardzo!) zagrać w Star Citizena, ale by ta gra stała się GTA w symulacyjno-kosmicznym sosie musiałby się za nią zabrać kompetentny zespół z rzeczywistym planem i możliwościami (a tych same pieniądze nie gwarantują)

rorkdcr
Użytkownik

“niecierpliwi fani” w kontekscie star citizena brzmi jak smutny żart

mirek83
Użytkownik

Amber Gold gier wideo…

TurboGad
Użytkownik

Biorąc pod uwagę okres to już pod FOZZ podchodzi.

s.p.
Użytkownik

Trudno zwrócić pieniądze jak sie je już dawno wydało.

ammarmar
Użytkownik

No jasne! “Aruba, Jamaica, of I want to take you, Bermuda, Bahama, come on pretty mama…”

soulsonist
Użytkownik

jak mawiali w south park… go fund yourself 🙂

Aimagylop
Użytkownik

Kolejna wersja regulaminu powina przynieść zmianę nazwy gry na Scam Citizen.

Popularne wpisy

Popularne Gry