Zmien skórke
Logo Polygamii

Borderlands 3 jednak z mikrotransakcjami (choć tylko kosmetycznymi)

Czyżby koniec zamieszania?

W odpowiedzi na zapytanie brytyjskiego Eurogamera firma 2K ostatecznie wyjaśniła zamieszanie dotyczące ewentualnych mikrotransakcji (lub ich braku) w Borderlands 3.

Gracze będą mieli możliwość kupienia niektórych kosmetycznych przedmiotów takich jak skórki na postacie, pojazdy i bronie ale żaden z tych zakupów nie może być określony jako “pay-to-win” albo mający wpływ na rozgrywkę jak bronie czy wyposażenie.

Można przeczytać w oświadczeniu firmy.

Cała sprawa była o tyle niejasna, że wyglądało to trochę tak, jakby sami twórcy i wydawca nie do końca ustalili to, jak pewne rzeczy nazywać w oficjalnych przekazach i materiałach. Mówili chociażby, że płatne wspomagacze są głupie, a jednocześnie oferowali specjalne wydanie gry z dodatkowymi wspomagaczami.

W niedawnym wywiadzie dla Game Informera to, że graczom będą oferowane  tylko przeglądy zmieniające wygląd w formie mikrotransakcji powiedział dyrektor kreatywny gry. Randy Pitchfor na Twitterze próbował później sugerować, że sprzedawanie kosmetycznych przedmiotów nie może być nawet nazywane “mikrotransakcjami” i Game Informer źle zinterpretował jego wcześniejsze stwierdzenia.

Teraz informację o tylko kosmetycznych mikrotransakcjach potwierdza oficjalnie 2K. Można więc chyba na razie zakładać, że oferowane w specjalnym wydaniu gry boosty doświadczenia nie będą oferowane poza nim.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

Randy się błaźni. Powinni go odciąć od twittera. typ pomylił termin “p2w” z mikrotransakcjami.
Koleś w jednym zdaniu pisał, ze nie będzie mikrotransakcji, tylko będzie można kupić skina.

rorkdcr
Użytkownik

Randy już nie raz udowodnił że jest w opozycji do rozumu i godności człowieka. Dziś też czytałem że typ który podkładał głos do claptrapa nie będzie tego robił bo… robił to wcześniej za darmo (pracował w gearboxie, ale nie jako voice actor) a teraz, jak chciał żeby mu zapłacili to hehehe, no co ty XD
Nie rozumiem też za bardzo tego podekscytowania ani serią, ani nową częścią, gra wygląda jak zmodowany B2, trochę lepiej, ale bardzo daleko od wow.

arewehavinfunyet
Użytkownik

Wydaje mi się, że przez to, iż ostatnio jest wypływ gunwa na rynek, a gracze widzą gearbox i borderlands jako powiew świeżości i w końcu coś “normalnego”. Grałem w bordery 1 i 2 i jakaś wspaniała seria gier to nie jest..

yanusz
Użytkownik

Po prostu głupki z was i nie rozumiecie wspaniałego człowieka. To nie są mikrotranzakcje, to są kosmetyczne DLC! Tak jak W Border 2, wyglądają jak mikrotranzakcje, kosztują jak mikrotranzakcje, ale to nie są mikrotranzakcje.

Popularne wpisy

Popularne Gry