Zmien skórke
Logo Polygamii

Borderlands 3 bez wczesnego pobierania w Epic Games Store

Oj, Epic... Grabisz sobie, grabisz.

Czy kiedyś przyjdzie mi napisać jakiegoś newsa, którego ostateczny wydźwięk nie będzie padał na niekorzyść Epic Games Store? W kontekście negatywnych emocji związanych ze sklepem każda kolejna informacja może podsycać niechęć. No bo umówmy się – możliwość pre-loadu to jednak coś, co w przypadku tak dużej premiery może być dla wielu osób naprawdę istotna.

Tim Sweeney odpowiedział na Twitterze na pytanie dotyczące wczesnego pobierania Borderlands 3 – okazuje się, że taka opcja w przypadku wersji na pecety nie będzie dostępna na czas premiery (czyli 13 września):

W odpowiedzi na pytanie o powody Sweeney tłumaczył się, że Borderlands to trudny przypadek:

To skomplikowane. Wprowadziliśmy wsparcie dla wczesnego pobierania plików, co wystarcza dla niektórych gier, ale nie mamy pewności czy spełni wymagania takiego hitu jak Borderlands.

Chodzi mu zapewne o plan działań firmy udostępniony publicznie na Trello, gdzie zaznaczono, że pre-load dla gier od studiów third-party teoretycznie powinen już działać. A jak widać – nie działa.

Cóż, dobrze byłoby, żeby przynajmniej udostępnili jakąś informację, co to oznacza dla innych gier na przyszłość.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

9
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
5 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

😆 dlaczego ten sklep jeszcze nie został oflagowany jako scam

Deniryer
Użytkownik

Cii.. grunt, że jest mapa wydawnicza 😉 – koszyk powinien pojawić się za miesiąc, a pre-load będą mieć czas po rozprawieniu się z pozwem zbiorowym 😛

s.p.
Użytkownik

To nie scam/oszustwo. nikt nie został nabrany … wszyscy wiedza jaką porażką jest EGS. i wydawcy i gracze i epic

daget24
Użytkownik

Ja tam dalej nie mogę pojąć hejtu jaki obrywa Epic za sklep. Nie robią nic co do tej pory nie robił Steam, a rynek PC jak narazie to głównie exclusivy na Steam. Ludziom, aż tak to przeszkadza, że ktoś się ośmielił prowadzić biznes na własnych zasadach, a nie monopolistów?

Finear
Użytkownik

>a rynek PC jak narazie to głównie exclusivy na Steam

jakie exy poza tymi od valve (czyli 2 gry w ciagu ostatnich 5 lat, bo underlords jest tez play/app store) masz na steamie?

daget24
Użytkownik

No nie wiem, taki np. najświeższy przykład TW: Three Kingdoms nie odpalisz bez steama, chyba, że użyjesz do tego lewych środków. Exclusivy na steamie nie muszą nosić loga Valve by takimi być. Wystarczy tylko niemożność użytkowania takowych produktów poza platformą steam.

Finear
Użytkownik

spoko tylko wydawca sam podjał taka decycje i nikt go nie wykupia i nie zmusza do niczego za kase, moga wydac ta gre na kazdej innej platformie jak im sie podoba

>chyba, że użyjesz do tego lewych środków.
gre można legalnie odpiac od steama i tak odpalac

poza tym
ludziom nie przeszkadza steam bo jest generalnie dobra platforma, EGS nie jest
EGS nie robi konkurencji steamowi tylko stostuje antykonsumenckie praktyki do zwiekszenia udziałow na rynku, nic dobrego z tego dla graczy nie wynika

GThoro
Użytkownik

No to tweet Randego Pitchforda o tym jak to EGS rozrośnie się technologicznie na czas premiery BL3 i przegoni Steama jest po prostu w dechę w tym kontekście.

gseed
Użytkownik

Ech gdyby oni tak cześć środków jakie przeznaczają na podkupowanie exów przeznaczyli na rozwój platformy 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry