Zmien skórke
Logo Polygamii

Bloober Team załapało się na imponujące dofinansowanie

Pozyskane w ramach dotacji pieniądze developerzy zamierzają przeznaczyć na nowy projekt.

Firma Bloober Team jako spółka giełdowa, pochwaliła się ostatnio otrzymanym niedawno dofinansowaniem w ramach programu Przedsiębiorcza Małopolska. Dofinansowania dla twórców gier to oczywiście żadna nowość, w przypadku tego przyznanego Blooberowi wrażenie robi jednak kwota. Studio dostanie prawie 7 milionów złotych. Jest to około połowa przychodów Bloobera za zeszły rok, a więc suma rzeczywiście może robić wrażenie.

Z punktu widzenia graczy dużo ciekawsze jest jednak to, na co wspomniane środki finansowe zostaną przeznaczone. Twórcy oficjalnie mówią tu o projekcie badawczym, ale nie kryją, że jest on związany już z kolejną po Layers of Fear 2, jeszcze niezapowiedzianą grą studia. Cały projekt ma kosztować podobno nawet 15,4 miliona złotych. Twórcy wspominają też o tym, że wciąż zamierzają pozostać przy gatunku, w którym czują się najlepiej, czyli horrorach psychologicznych.

Warto wspomnieć, że to niejedyna dotacja, jaką w ostatnim czasie otrzymało studio. W ramach programu Kreatywna Europa, twórcy otrzymali 150 tysięcy Euro, a do tego ponad 400 tysięcy w ramach dotacji unijnych. Fajnie, że kolejna polska firma rośnie w siłę i staje się coraz bardziej konkurencyjna na zachodzie. Tym bardziej, że żeniący Łowcę Androidów z PRL-em Observer był naprawdę szalenie udaną produkcją.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Redemptor
Użytkownik

Masowe rozdawnictwo pieniędzy podatników przez warchołów, którzy nigdy tych pieniędzy nie wypracowali. Wysokie dotacje jak zresztą żadne inne dotacje nie powinny być powodem do chwalenia się tym, no ale nie ma to jak biznes za “niczyje” pieniądze.

Kalimdor
Użytkownik

Dobrze, że pieniądze ukradzione przez polaków wrócą w pewnej formie do okradzionych.

gseed
Użytkownik

Ja mam wrażenie, że wyciąganie pieniędzy z dotacji na “cele badawcze” to model biznesowy Bloobera i spółek-córek (iFun4all)

Popularne wpisy

Popularne Gry