Zmien skórke
Logo Polygamii

Blog - Freshanything

02.08.2016

Samodostarczające się paczki.

Jeśli na widok tego zdania jesteś choć w minimalnym stopniu zaciekawiony to polecam zostać i przeczytać ten tekst.

Byli pracownicy Codemasters, którzy znudzili się tworzeniem mniej (DiRT Rally) lub bardziej (GRID 2) zręcznościowych samochodówek, postanowili założyć własne studio Prospect Games. Żeby zrobić grę platformową o pudłach. Serio.

JEEEEEEDNAKOWOŻ.

Zapowiada się zaskakująco dobrze! Silnik fizyczny odgrywa tu kluczową rolę jednocześnie urozmaicając i utrudniając sterowanie po świecie gry. Twórcy nie poprzestali na jednej mapie, w grze pojawiają się wyspy, góry, wieże wiertnicze, dżungle i lotniskowce. Poza personalizacją kartonu, pudełka mają możliwość interakcji z pojazdami, NPC’ami oraz broniami (flary, fajerwerki, pułapki, czarne dziury). W trybie dla jednego gracza czekają wyzwania pokroju zagadek, wyścigów i walk. Na multiplayer przekładają się dwie ostatnie opcje, ale tryb dla wielu graczy wprowadza kilka własnych aktywności polegających na wariacjach klasycznego „króla wzgórza”, łowcy i zbierania znajdziek na czas. Grając przez podzielony ekran do maks. 4 uczestników można modyfikować zasady trybów i tworzyć własne. No właśnie. Tytuł zmierza na PC, XONE i PS4, ale na szczęście split-screen będzie dostępny na wszystkich platformach. Ma być to jedyny sposób do grania z przyjaciółmi. Ja się cieszę. Kanapowy co-op wraca do łask.

Pudełka takie ładne.

 Zamysł powstał na Unreal Engine 4 Game Jam więc na tymże silniku Unbox jest przygotowywany. Komiksowa szata graficzna może nie powala, ale spójrzcie na tą cudowną tek(s)turę w wysokiej rozdzielczości.

Generalnie rozgrywka przywodzi na myśl trójwymiarowe Wormsy w czasie rzeczywistym, ale indyk to indyk i gatunki pomieszać musi. Mamy więc trochę sandboksa w stylu Just Cause, platformówki, dodatkowo możemy też tworzyć własne poziomy. Unbox miał dotrzeć do nas priorytetowym już w maju, jak widać premiera się opóźniła, więc deweloperzy twardo stoją przy uwielbianej dacie: “jeszcze w tym roku”.

Edit 06.09.2016: Unbox już jest dostępny na Steam!

Komentuj
(0)
Facebook Twitter Google Wykop
Udostępnij