Zmien skórke
Logo Polygamii

Blog - Nie Wszystek Ogram

10.06.2019

 

Dopiero co napisałem co-dwutygodniowy Soundtrack, a tu takie niusy spadły z nieba.

Truzim, bo i tak pewnie wszyscy wiedzą, ale na E3 zapowiedziano nową grę of From Software przy współpracy z Georgem R.R. Martinem. Nie trzeba chyba mówić, że to ultymatywna super kooperacja, a każdy z przedstawionych podmiotów jest mistrzem w swojej branży. (Panie Martin skończże w końcu tą sagę GOT a nie zabieraj się za 10 projektów równocześnie, masz już 70 lat…)

 

 

No więc co my tu mamy? spróbujmy rozłożyć trailer na części pierwsze.

Wygląda jak wszystko co już dobrze znamy z twórczości Hidetaki Miyazakiego, to po prostu kolejna iteracja w okół Dark Souls. Oczywiście są to czyste spekulacje, a ten inicjujący wpis z pewnością zostanie poddany wielokrotnej weryfikacji (pamiętam teaser do Sekiro, który trwał 10 sekund, a dostarczył spekulacji na pół roku). Czekamy na gameplay, gdyż ma to być gra z otwartym światem w stylu action-rpg.

a teraz pora na skojarzenia:

 • koronowana postać o wielu rękach z cudzą uciętą ręką – King Alland, a ucięta ręka to oczywiście Sekiro
 • Kowal kujący zapewne pierścień, skojarzenie oczywiste, Władca Pierścieni, choć mam nadzieje, że nie będzie tu nic z high heroic fantasy
 • From Software ma już jeden tytuł z pierścieniem w tytule, aczkolwiek z czasów sprzed Miyazakiego. Eternal Ring
 • Dark Souls miało sie pierwotnie nazywać Dark Ring. Nazwa została zmieniona, gdyż dark ring to slangowe określenie na ….odbyt. (podobno)
 • Sam kowal, to wiadomo, Andre. Widać, że nie, ale pomarzyć można.  wygląda dosyć nordycko.
 • Na plecach kowala jest widoczne jakieś rozległe znamię. od razu na myśl przywodzi Dark Sign z Dark Souls
 • Postać które doczepia sobie rękę, wspominany brak ręki to Sekiro, natomiast postać wygląda na kobiecą, ewentualnie transpłciową – Gwyndolin? Zbroja, a później i włócznia przywodzi na myśl bycie Łowcą Smoków. Postać doczepia sobie prawą rękę, podczas gdy ta z początku trailera była ewidentnie lewa i do tego męska. Może motyw utraconych kończyn to jakaś głębsza historia? (znowu)
 • kobieca postać z zasłoniętą twarzą – waifu confirmed. Wiadomo Maiden in black, Emerald Herald, Fire Keeper, Doll, będziemy u niej lewelować? 🙂
 • to co najbardziej mi się nie podoba w tym trailerze – klęcząca postać na pobojowisku, z maczetą. Wygląda jak troll żywcem wyjęty z Warcrafta. Płonie. – Ashen one? 
 • Ok, czyli możemy się spodziewać tego co zwykle ( nie mówie, że to źle, od Miyazakiego przyjmę nawet Tetris souls), przekleństwo, bogów, artefakty, koniec świata, łowców smoków, bycie wybrańcem, kowala i waifu. co z tym pierścieniem, jeden by uratować świat czy go zniszczyć?
 • Skoro w tym dziele maczał swoje palce Martin, znaczy się, że będzie dużo postaci i dużo umierania. Co stoi nieco w opozycji do tego co zazwyczaj prezentował Miyazaki, niewiele postaci, niezbyt rozmowne, dużo umierania, ale i też nieśmiertelność i odradzanie. gdzie panowie znajdą złoty środek?
 • tak już zupełnie subiektywnie, nazwa gry mi się nie podoba, jest za banalna.

 

Hideo Kojima z swoją teasowną grą o kosmicznym dostawcy Fed-ex może się schować przy scenarzystach jakimi są Miyazaki i Martin.

Zapraszam do spekulacji.

P.S. przez ten natłok gorących newsów, mój pieczołowicie przygotowany Soundtrack 5  zostanie przeoczony. peszek.

Komentuj
(13)
Facebook Twitter Google Wykop
Udostępnij

13
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
9 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kalrais
Gość

Wiadomo, że From Software robi ciągle tę samą grę tylko w różnych sosach i tak DkS i DkS 3 są polane sosem gotycko-chrześcijańskim, DkS 2 jest bardzo szekspirowskie, Bloodborne to oczywiście Lovecraft, a Sekiro to japońskie bajki i klechdy. Tutaj liczę na sos celtycki, który niby jest podstawą całego fantasy, ale w formie bardziej bezpośredniej praktycznie się nie pojawia, a szkoda bo to bardzo ciekawa mitologia.

Ten miecz “trolla” wyglądał bardzo jak maczeta Yhorma Giganta, ale myślę że bezpośrednie szukanie nawiązań do DkS jest na wyrost. Miyazaki raczej woli mieć odpowiedników danych postaci niż je po prostu przeklejać do kolejnych gier.

matijev89
Użytkownik

Po obejrzeniu ww materiału również odniosłem wrazenie, że mamy tutaj dość nachalnie zaprezentowane nowe wersje postaci z gier From, co jest sporą różnica w porownaniu z tajemniczym reveal teaserem Sekiro który na początku był błędnie odbierany jako zapowiedź Bloodborne II. Zgadzam się tutaj oczywiście z opinią naszego kochanego redaktora odnosnie ilości teorii jakie wykielkuja z tego trailera. Kiedy zobaczyłem to za pierwszym razem niespecjalnie zwróciłem na to uwage. Dopiero kiedy przeczytałem wpis u Jarka oraz w komentarzu Kalrais, dodalem dwa do dwóch i odkrylem prawdę. From Software tworzy bijatyke mmo w której będziemy się okładać po gębach postaciami z dorobku… Czytaj więcej »

s.p.
Użytkownik

“który na początku był błędnie odbierany jako zapowiedź Bloodborne II” Ci sami ludzie którzy odbierali to jako BB2 pewnie oglądają trailer Elden Ring i zapowiadają prequel Sekiro z Terminatorem jako DLC

C.C. Stellar
Użytkownik

Ja tylko liczę na ewolucję gameplayu, jak w Sekiro czy nawet BB. Soulsy niech będą soulsami, soulslike niech się czymś wyróżniają poza settingiem i oprawą.

Kalrais
Gość

Wywiad z Miyazakim, który potwierdza większość przecieków. To będzie open world (z tego co mówi to chyba należy się spodziewać większego niż DkSII) dark fantasy RPG (na RPG ma położony znacznie większy aspekt) z systemem walki z soulsów. https://news.xbox.com/en-us/2019/06/09/hidetaka-miyazaki-and-george-rr-martin-present-elden-ring/