Zmien skórke
Logo Polygamii

Blog - Gierkoteka

30.03.2019

Marysia lubi gry mobilne, ja – nieco mniej. Ona więc, bardziej niż ja, mogłaby Wam polecić jakieś ciekawe mobilniaki. Takie zabijacze czasu przy okazji przerwy na papierosa czy podróży miejskim środkiem transportu. Zdarza się, że wciąga mnie do tego świata i przez tydzień w wolnych chwilach gramy właśnie to tu, to tam (albo przed snem, w łóżku, w najwyższym akcie buntu i niezgody na zakończenie dnia, co jest niemądre). Namiętnie graliśmy w smartfonowe państwa – miasta, wciągnęło nas Czółko, a w wakacje wysyłaliśmy sobie wyzwania w Song Popie.

 

To są gry, które trzymają się pewnej konwencji. Takie quizowe zabijanie czasu, niegłupie, bo można się czegoś nauczyć. Wiem, czego się po takich grach spodziewać. Kiedy więc Marysia zaproponowała mi wspólną grę w Quizzpy, spodziewałem się kolejnej aplikacji testującej wiedzę, a to co zobaczyłem kompletnie mnie zaskoczyło. I oczarowało.

 

 

A raczej oczarował mnie pomysł. Odpalamy aplikację o konkretnych godzinach. W tygodniu rano i wieczorem, w weekend quiz odbywa się raz – o 19:55. Wita nas prowadzący lub prowadząca i zapoznaje z zasadami. Przed nami 12 pytań z różnych dziedzin. W puli jest określona kwota (w momencie pisania tego tekstu jest to 300 złotych wieczorem i 150 złotych rano). Osoby, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, wygrywają, a kwota jest dzielona między wszystkich uczestników. Jeśli odpadniesz, możesz wykorzystać ekstra szansę, a te dostajesz za zwerbowanie znajomych do aplikacji – mimochodem gdzieś tam rozmawiając o niej zwerbowałem jedną czy dwie osoby i rzeczywiście dostałem taki bonus.

 

Załóżmy więc, że wygrywa osób 100 – kwota dzielona jest na tę liczbę uczestników, a więc zwycięzcy bogatsi są o 3 złote. Wygrać może jednak mniej osób, przykładowo: jest ich 20, zgarniają więc złotych 15.

 

 

Jeśli z naszych zwycięstw uzbieramy 100 złotych, możemy wypłacić pieniądze. Wybaczcie, ale nie mogę się podzielić tym, jak to działa – chyba, jestem za cienki, bo zawsze gdzieś tam odpadam przy dalszych pytaniach. Nie traktuję też tej aplikacji jako potencjalnego źródła zysku – raczej jako zabawę i ciekawe urozmaicenie wieczoru – i tak też ją Wam polecam. Sprawdźcie Quizzpy i sprawdźcie swoją wiedzę.

 

Komentuj
(2)
Facebook Twitter Google Wykop
Udostępnij

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam Piechota
Administrator

Wszelkie “quizówki” zawsze co jakiś czas wracają wśród znajomych. A gdyby roztoczyć przed nimi wizję GRUBEJ KASY? 😀