Zmien skórke
Logo Polygamii

Blizzard w nierównej walce z oszustami w World of Warcraft

Czy w ogóle może ją wygrać?

Blizzard poinformował, że tylko w ubiegłym miesiącu zbanował ponad 74 tysiące kont użytkowników World of Warcraft Classic. Powód? Łamanie warunków użytkowania gry. W większości oznacza korzystanie z botów, psujących innym grę i całą jej wirtualną ekonomię.

Gracze używający takich ułatwiaczy nie tylko bowiem frustrują innych użytkowników WoW-a, zdobywając bez wysiłku to, na co oni muszą “zapracować”. Przede wszystkim duża część z nich to nawet nie są prawdziwi gracze – a handlarze wirtualnymi dobrami, którzy na tym procederze zarabiają prawdziwe pieniądze.

Nad rozwiązaniem tego problemu pracujemy w bardzo niesprzyjających okolicznościach. Sprzedaż za prawdziwe pieniądze sprawia, że odpowiedzialni poświęcają olbrzymie siły na pokonanie naszych systemów. Jakkolwiek ma to dla nas wysoki priorytet, dla zarobkowych organizacji odpowiedzialnych za boty jest to jedyny priorytet. Bany, które przyznajemy, są z ich punktu widzenia jedynie kosztem prowadzenia interesów.

Pisze Blizzard na oficjalnym forum WoW-a, tłumacząc, czemu walka z tym procederem jest tak trudna. Firma zapewnia jednak, że ciągle pracuje nad uporaniem się z tą kwestią. Również przez wprowadzanie utrudniających takie zachowania usprawnienia w grze.

O ich szczegółach gracze zostaną poinformowani po ich wprowadzeniu. 

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry