Zmien skórke
Logo Polygamii

Blizzard szuka ludzi do projektowania lochów w związku z nowym projektem w uniwersum Diablo

Czwórka potwierdzona?

Nie od dziś wiadomo, że Blizzard na pewno ma już poważne plany odnośnie nowego Diablo. Każdy zdaje sobie sprawę, że gra powstaje już zapewne od dawna tylko wciąż jest ściśle strzeżonym sekretem firmy. Od premiery trójki (powstającej przecież ponad dekadę) minęło już 6 lat, dziwne byłoby w sumie gdyby Blizzard przez tyle czasu nie poczynił już planów odnośnie kontynuacji…

Dziś o potencjalnym nowym Diablo się jednak wreszcie pisze, bo też na stronie Blizzarda wylądowało właśnie ogłoszenie, że firma potrzebuje ludzi do projektowania lochów. Wprost mówi się o tym, że mają trafić do “nowego, niezapowiedzianego projektu w uniwersum Diablo”. Tylko… dlaczego zakładamy, że od razu oznacza to już czwartą odsłonę?

Choć w chwili debiutu Diablo III miało mnóstwo problemów, wynikających w znacznej mierze z oparcia gry na domu aukcyjnym, Blizzard w 2 lata później posłał w bój Żniwiarza Dusz, który mocno zmienił przecież charakter produkcji. Nic nie zostało już z konieczności przechodzenia gry po kilka razy każdą postacią, a istotny nagle stał się tryb adventure czy sezony, sprawiające, że “trójka” rzeczywiście stała się grą na lata. Mało? Są też przecież całkiem świeże wersje konsolowe. Od Reaper of Souls upłynęły już wprawdzie 4 lata, ale po drodze, jakoś rok temu było jeszcze Przebudzenie Nekromantów.

Blizzard zatem dużo po premierze w Diablo 3  jeszcze zainwestował. I wydaje mi się, że nie zrobił tego po to, by już po 6 latach ogłaszać następcę. Wypuszczenie takiego ogłoszenia w okolicy targów E3 sugeruje jednak, że wkrótce coś może się wydarzyć. Obstawiałbym jednak raczej dodatek. A czy wspominałem, że też będzie to świetna wiadomość?

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Jeżeli nie D4, to liczę chociaż na duży dodatek fabularny. Nekromanta nie przyciągnął mnie na długo.

Bartosz Witoszka
Redaktor

W sumie fajnie, ale nie zmienia to faktu, że produkcja będzie gotowa za dwa-trzy lata. A może czekają na nową generację konsol, żeby od razu wejść z buta?

Finear
Użytkownik

jaki sens miało by czekanie na nowa generacje?
przeciez diablo to nie jest gra która bedzie żylować konsole do samego konca
moga spokojnie wydac na obecna a jak wyjda nowe to po prostu udostepnić też na nich

PentaStar
Użytkownik

Ciekaw jestem czy powrócą do formuły zbliżonej do D2 jeśli chodzi o mechanikę, czy podtrzymają to co znamy z D3. Wątpie raczej w pierwszą opcję, ale jakiś miks powyższych, mógłby wyjść grze na zdrowie.

pear
Użytkownik

D3 okroiło i ogłupiło i tak niezbyt wyszukaną mechanikę z poprzedniczki. Podejrzewam, że w przypadku czwórki będą kontynuować trend.

Popularne wpisy

Popularne Gry